На період обмежувальних заходів, спричинених COVID-19, Кабмін прийняв ряд постанов, спрямованих на спрощення процедури введення в обіг окремих засобів індивідуального захисту. Що дозволено законодавством?
Відповідно до постанови КМУ від 20.03.2020 № 226 дія Технічного регламенту засобів індивідуального захисту не поширюється на засоби індивідуального захисту, включені до Переліку лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2020 № 224 (далі — Перелік).
Інструкція з охорони праці під час роботи на підприємстві в умовах карантину
Також постановою Кабміну від 08.04.2020 № 271 внесено ряд змін до Переліку, зокрема, в частині визначення найменувань, кодів згідно з УКТЗЕД та процедури введення в обіг засобів індивідуального захисту.
Джерело: Держпраці
Для безпеки та захисту здоров’я працівників роботодавець зобов’язаний забезпечити їх засобами індивідуального захисту. Дізнайтеся, як правильно обрати, кому видавати, як обліковувати та де зберігати ЗІЗ.
Тема правильного вибору і експлуатації засобів індивідуального захисту є неабияк актуальною. Пропонуємо вам ознайомитися зі зразками інструкцій з експлуатації найпопулярніших засобів індивідуального захисту: респіратора, протигаза, марлевої пов’язки та ін.
Кухаря забезпечують спецодягом, спецвзуттям та іншими санітарними засобами. Існують певні вимоги щодо розміру, матеріалів, крою такого одягу та особливостей його використання. Детальніше про спецодяг для кухарів – у статті.
Засоби індивідуального захисту органів дихання захищають працівників від несприятливого впливу зовнішнього середовища. На які види поділяються ЗІЗ органів дихання, хто має ними забезпечувати, в яких ситуаціях їх потрібно використовувати – про все це і не тільки у статті.
Роботодавець зобов’язаний організувати на підприємстві належний облік і контроль за видачею у встановлені строки ЗІЗ працівникам. Видачу і повернення ЗІЗ потрібно обліковувати в особистій картці обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту.
Залежно від характеру застосування засоби захисту працівників поділяють на засоби колективного захисту та засоби індивідуального захисту. У статті розповімо про види колективних засобів захисту залежно від їх призначення.