Як під час карантину вводити в обіг окремі ЗІЗ — роз’яснення Держпраці

На період обмежувальних заходів, спричинених COVID-19, Кабмін прийняв ряд постанов, спрямованих на спрощення процедури введення в обіг окремих засобів індивідуального захисту. Що дозволено законодавством?

Держпраці роз’яснює, як під час карантину вводити в обіг окремі ЗІЗ

Відповідно до постанови КМУ від 20.03.2020 № 226 дія Технічного регламенту засобів індивідуального захисту не поширюється на засоби індивідуального захисту, включені до Переліку лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2020 № 224 (далі — Перелік).

Інструкція з охорони праці під час роботи на підприємстві в умовах карантину

Також постановою Кабміну від 08.04.2020 № 271 внесено ряд змін до Переліку, зокрема, в частині визначення найменувань, кодів згідно з УКТЗЕД та процедури введення в обіг засобів індивідуального захисту.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
75425

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
58063

Основні засоби захисту органів слуху

Тривалий гучний вплив шуму згубно впливає на людський організм, оскільки при цьому пошкоджуються нервові закінчення внутрішнього вуха, які відповідають за слухову чутливість. Внаслідок цього розвиваються такі професійні захворювання, як туговухість та глухота. Для захисту від цих та інших проблем роботодавці мають подбати про засоби захисту органів слуху працівників.
4720

Термін використання засобів індивідуального захисту

Засоби індивідуального захисту зменшують вплив на працівників небезпечних та шкідливих чинників, запобігають нещасним випадкам і професійним захворюванням. Проте важливо вміти правильно ними користуватися і знати, яким має бути строк носіння спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, щоб вони дійсно захищали працівника.
23270

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді