Умови допуску до роботи монтажника інформаційно-комунікаційного устаткування

Мінекономіки затвердило професійний стандарт для монтажника інформаційно-комунікаційного устаткування. Які умови праці та допуску до роботи за професією прописані в документі?
Умови допуску до роботи монтажника інформаційно-комунікаційного устаткування


Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України наказом від 01.07.2020 № 1247 затвердило професійний стандарт «Монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування».

Пунктом 1.9 профстандарту прописані умови допуску до роботи за професією.

Відтак монтажником електронного устаткування може бути працівник 18 років і старше.

Допускати до роботи монтажника можна за наявності таких документів:

▶ Інструкція з охорони праці під час робіт з монтажу обладнання ◀

Монтажники електронного устаткування можуть працювати одноосібно або у складі групи на підприємствах з монтажу інформаційно-комунікаційного обладнання; підтримувати в робочому стані локальні та глобальні мережі; готувати до продажу, демонструвати та консультувати споживачів інформаційно-комунікаційного обладнання.

Крім того професійний стандарт містить інформацію про:

  • документи, що підтверджують професійну та освітню кваліфікацію, її віднесення до рівня Національної рамки кваліфікацій (НРК);
  • навчання та професійний розвиток;
  • первинну професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації без присвоєння нового рівня освіти;
  • нормативно-правову базу, що регулює професійну діяльність;
  • загальні компетентності;
  • перелік трудових функцій (професійних компетентностей за трудовою дією або групою трудових дій, що входять до них);
  • опис трудових функцій (трудові функції; предмети та засоби праці; професійні компетентності; знання, уміння та навички).

Джерело: Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40079

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
7747

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
86396

Інструкції з охорони праці в навчальних закладах

Інструкції з охорони праці в закладі освіти — це локальні нормативно-правові акти, що визначають обов’язкові вимоги безпеки, яких повинні дотримувати працівники навчальних закладів. У статті ви знайдете зразки інструкцій з охорони праці в школі. За потреби адаптуйте їх до умов вашого навчального закладу
58931

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді