Умови допуску до роботи монтажника інформаційно-комунікаційного устаткування

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Мінекономіки затвердило професійний стандарт для монтажника інформаційно-комунікаційного устаткування. Які умови праці та допуску до роботи за професією прописані в документі?
Умови допуску до роботи монтажника інформаційно-комунікаційного устаткування


Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України наказом від 01.07.2020 № 1247 затвердило професійний стандарт «Монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування».

Пунктом 1.9 профстандарту прописані умови допуску до роботи за професією.

Відтак монтажником електронного устаткування може бути працівник 18 років і старше.

Допускати до роботи монтажника можна за наявності таких документів:

▶ Інструкція з охорони праці під час робіт з монтажу обладнання ◀

Монтажники електронного устаткування можуть працювати одноосібно або у складі групи на підприємствах з монтажу інформаційно-комунікаційного обладнання; підтримувати в робочому стані локальні та глобальні мережі; готувати до продажу, демонструвати та консультувати споживачів інформаційно-комунікаційного обладнання.

Крім того професійний стандарт містить інформацію про:

  • документи, що підтверджують професійну та освітню кваліфікацію, її віднесення до рівня Національної рамки кваліфікацій (НРК);
  • навчання та професійний розвиток;
  • первинну професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації без присвоєння нового рівня освіти;
  • нормативно-правову базу, що регулює професійну діяльність;
  • загальні компетентності;
  • перелік трудових функцій (професійних компетентностей за трудовою дією або групою трудових дій, що входять до них);
  • опис трудових функцій (трудові функції; предмети та засоби праці; професійні компетентності; знання, уміння та навички).

Джерело: Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
112838

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108911

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2952

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
38163

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді