Умови допуску до роботи монтажника інформаційно-комунікаційного устаткування

Мінекономіки затвердило професійний стандарт для монтажника інформаційно-комунікаційного устаткування. Які умови праці та допуску до роботи за професією прописані в документі?
Умови допуску до роботи монтажника інформаційно-комунікаційного устаткування


Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України наказом від 01.07.2020 № 1247 затвердило професійний стандарт «Монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування».

Пунктом 1.9 профстандарту прописані умови допуску до роботи за професією.

Відтак монтажником електронного устаткування може бути працівник 18 років і старше.

Допускати до роботи монтажника можна за наявності таких документів:

▶ Інструкція з охорони праці під час робіт з монтажу обладнання ◀

Монтажники електронного устаткування можуть працювати одноосібно або у складі групи на підприємствах з монтажу інформаційно-комунікаційного обладнання; підтримувати в робочому стані локальні та глобальні мережі; готувати до продажу, демонструвати та консультувати споживачів інформаційно-комунікаційного обладнання.

Крім того професійний стандарт містить інформацію про:

  • документи, що підтверджують професійну та освітню кваліфікацію, її віднесення до рівня Національної рамки кваліфікацій (НРК);
  • навчання та професійний розвиток;
  • первинну професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації без присвоєння нового рівня освіти;
  • нормативно-правову базу, що регулює професійну діяльність;
  • загальні компетентності;
  • перелік трудових функцій (професійних компетентностей за трудовою дією або групою трудових дій, що входять до них);
  • опис трудових функцій (трудові функції; предмети та засоби праці; професійні компетентності; знання, уміння та навички).

Джерело: Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11895

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді