Проєкт встановлює організаційні та технічні вимоги до всього комплексу маркшейдерських робіт при відкритому і підземному способах розробки родовищ рудних та нерудних корисних копалин, будівництві гірничих підприємств, використанні надр у цілях, не пов'язаних із видобуванням корисних копалин. Встигніть ознайомитись та внести свої зауваження.

Державна служба України з питань праці (далі — Держпраці) розробила проєкт наказу Мінекономіки «Про затвердження Правил виконання маркшейдерських робіт під час розробки родовищ рудних та нерудних корисних копалин» (далі — Проєкт).
Проєкт встановлює організаційні та технічні вимоги до всього комплексу маркшейдерських робіт при відкритому і підземному способах розробки родовищ рудних та нерудних корисних копалин, будівництві гірничих підприємств, використанні надр у цілях, не пов’язаних із видобуванням корисних копалин.
Шкідливі умови праці на підприємстві: що повинен робити роботодавець
За інформацією Держпраці, прийняття Проєкту та реалізація його вимог сприятиме раціональному використанню та охороні надр, дасть можливість підвищити загальний рівень промислової та техногенної безпеки на гірничих підприємствах із підземним та відкритим способом видобутку рудних та нерудних корисних копалин в Україні.
Пропозиції та зауваження до Проєкту приймаються протягом одного місяця з дня його оприлюднення на офіційному веб-сайті Держпраці за адресою:
- Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14;
- e-mail: [email protected];
- факс/тел.: (044) 289 30 31.
Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
Як безпечно організувати роботу навантажувачів та яку документацію потрібно оформити? Детальніше про вимоги чинного законодавства до експлуатації навантажувачів розповідає експерт
Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.