Як працюватимуть інспектори праці під час карантину

ВР заборонила органам державного нагляду (контролю) проводити планові перевірки у сфері господарської діяльності під час карантину. На яких напрямах роботи зосередяться інспектори праці у цей період?

17 березня Верховна Рада на позачерговому засіданні підтримала законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які спрямовані на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

У документі визначені такі зміни:

  • з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом;
  • власники підприємств, установ, організацій мають право змінювати режим роботи щодо прийому й обслуговування осіб.
  • на період карантину роботодавець може дозволити працівнику працювати вдома, зокрема й держслужбовцю.

Як захистити працівників від коронавірусу

Також на період дії карантину заборонили проводити заходи контролю за дотриманням законодавства. Це означає, що інспектори праці не мають права здійснювати інспекційні відвідування суб’єктів господарювання. Натомість вони працюватимуть у таких напрямах, як-от:

  • розглядатимуть звернення громадян відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян»;
  • надаватимуть консультації громадянам та підприємцям за допомогою електронної пошти та засобів мобільного зв’язку тощо;
  • надсилатимуть листи щодо погодження проведення заходів контролю після закінчення карантину — якщо матимуть для цього підстави;
  • аналізуватимуть інформацію з публічних джерел, від правоохоронних органів, ПФУ та Держстату, щоб визначити коло суб’єктів господарювання, які порушують вимоги законодавства про працю та щодо яких наявні підстави для здійснення заходів контролю у період після карантину.

Нагадаємо, що відповідно до постанови КМУ від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» з 12 березня 2020 року на всій території України введено карантин. 25.03.2020 Уряд запровадив надзвичайну ситуацію на всій території України на 30 днів (до 24 квітня 2020 року) і продовжив карантин.

Джерело: Управління Держпраці у Донецькій області

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
20391

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88334

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25572

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Скачайте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
11773

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
108490

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді