Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки хочуть змінити

Опубліковано проект постанови Кабміну «Про внесення змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки»

форма наряду-допуску для проведення робіт із підвищеною небезпекою

Проект, розроблений Кабміном, спрямований на вдосконалення механізму застосування декларативного принципу на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Дозвіл на застосування та дозвіл на експлуатацію: відмінності, строк дії

Документом передбачено зменшення кількості категорій суб’єктів господарювання, яким необхідно отримувати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Водночас заплановане розширення категорій суб’єктів господарювання, які матимуть право на виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці.

Види робіт та машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, пропонується перевести на декларування відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці за результатами аналізу травматизму у суб’єктів, що не створюють значних ризиків, проведеного Мінсоцполітики (період за 9 місяців 2019 та 2018 років), яким видано відповідні дозволи.

При цьому, вся повнота наглядової функції Державної служби України з питань праці за дотриманням суб’єктами господарювання норм законодавства про охорону праці залишається незмінною.

Також проектом акта пропонується встановити термін подання заяви на продовження строку дії дозволу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
76

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22574

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Лісосічні роботи: організація безпечних умов праці

Як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання. Про все це, а також про основні причини травмування працівників лісової галузі та про профілактику нещасних випадків — далі у статті.
11733

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
23118

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді