Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки хочуть змінити

Опубліковано проект постанови Кабміну «Про внесення змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки»

форма наряду-допуску для проведення робіт із підвищеною небезпекою

Проект, розроблений Кабміном, спрямований на вдосконалення механізму застосування декларативного принципу на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Дозвіл на застосування та дозвіл на експлуатацію: відмінності, строк дії

Документом передбачено зменшення кількості категорій суб’єктів господарювання, яким необхідно отримувати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Водночас заплановане розширення категорій суб’єктів господарювання, які матимуть право на виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці.

Види робіт та машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, пропонується перевести на декларування відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці за результатами аналізу травматизму у суб’єктів, що не створюють значних ризиків, проведеного Мінсоцполітики (період за 9 місяців 2019 та 2018 років), яким видано відповідні дозволи.

При цьому, вся повнота наглядової функції Державної служби України з питань праці за дотриманням суб’єктами господарювання норм законодавства про охорону праці залишається незмінною.

Також проектом акта пропонується встановити термін подання заяви на продовження строку дії дозволу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
100773

Опалення, вентиляція та кондиціонування на підприємстві: основні правила

Вентиляції та кондиціювання повітря є важливими елементами забезпечення комфортних умов для працівників та ефективної роботи підприємства. Системи опалення будівель і споруд забезпечують не лише комфортну температуру та вологість, але й сприяють підтримці необхідного рівня якості повітря в приміщеннях. Усе про вимоги проєктування до систем опалення і внутрішнього теплопостачання – у статті.
1375

Основні знаки пожежної безпеки на підприємстві

Існують певні вимоги до знаків безпеки і захисту здоров’я працівників на робочих місцях. Вони стосуються не лише їх змісту, а й способу оформлення та розміщення. Дізнайтеся, який вигляд повинні мати знаки пожежної безпеки, що використовуються на підприємстві та як їх використовувати.
36384

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
3738

Виробничий травматизм у зимовий період

Зимовий період приносить додаткові ризики для здоров'я працівників, причинами цього є знижена температура повітря, погодні умови, ожеледиця тощо. Щоб зменшити ризик травм в зимовий період та забезпечити безпечні умови праці, необхідно враховувати специфіку зимового сезону, зміщення виробничих умов та підвищення ризиків. Що таке виробничий травматизм та як врахувати усі зимові травмонебезпечні виробничі фактори – у статті.
144

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді