Проект, розроблений Кабміном, спрямований на вдосконалення механізму застосування декларативного принципу на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Дозвіл на застосування та дозвіл на експлуатацію: відмінності, строк дії
Документом передбачено зменшення кількості категорій суб’єктів господарювання, яким необхідно отримувати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Водночас заплановане розширення категорій суб’єктів господарювання, які матимуть право на виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці.
Види робіт та машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, пропонується перевести на декларування відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці за результатами аналізу травматизму у суб’єктів, що не створюють значних ризиків, проведеного Мінсоцполітики (період за 9 місяців 2019 та 2018 років), яким видано відповідні дозволи.
При цьому, вся повнота наглядової функції Державної служби України з питань праці за дотриманням суб’єктами господарювання норм законодавства про охорону праці залишається незмінною.
Також проектом акта пропонується встановити термін подання заяви на продовження строку дії дозволу.