Набув чинності Порядок затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки

UA RU
З 14 лютого діє Порядок затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки, організації та контролю за їх виконанням.

МВС наказом від 05.12.2019 № 1021 затвердило Порядок затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки, організації та контролю за їх виконанням (далі — Порядок). Документ діє з 14.02.2020.

Як уникнути штрафів за порушення вимог пожежної безпеки

Порядок установлює:

  • механізм затвердження керівниками підприємств програм спеціального навчання (пожежно-технічний мінімум) та програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки;
  • порядок організації і контролю за виконанням й дотриманням вимог, установлених програмами навчання з питань пожежної безпеки та організації проведення інструктажів з питань пожежної безпеки, цивільного захисту й дій у надзвичайних ситуаціях.

Згідно з Порядком організація своєчасного проведення навчання, перевірки знань з питань пожежної безпеки та інструктажів на підприємстві покладається на їх керівників, а в їхніх структурних підрозділах — на керівника відповідного підрозділу.

Керівники підприємств зобов’язані складати і затверджувати переліки посад, під час призначення на які особи повинні проходити навчання, перевірку знань з питань пожежної безпеки та інструктажі. Також має вказуватися періодичність їх проходження.

Заборонено допускати до роботи осіб, які не пройшли навчання, перевірку знань з питань пожежної безпеки та інструктажі.

Програми навчання з питань пожежної безпеки мають враховувати посадові обов’язки, вид діяльності посадових осіб та працівників, галузеві особливості підприємств, установ та організацій, включати вивчення нормативних актів, які містять вимоги щодо пожежної безпеки та практичних дій із запобігання виникненню пожежі та дій під час її виникнення, зокрема щодо:

  • заходів пожежної безпеки на підприємстві, в установі, організації;
  • утримання приміщень будинків і споруд, а також територій підприємств, установ, організацій;
  • заходів пожежної безпеки на робочому місці;
  • утримання шляхів евакуації;
  • утримання та експлуатації інженерного обладнання (електромереж, електрообладнання, систем опалення і кондиціювання, газового обладнання тощо);
  • утримання та експлуатації технічних засобів протипожежного захисту (систем протипожежного захисту, засобів зв'язку й оповіщення, внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання);
  • проведення вогневих, фарбувальних та будівельно-монтажних робіт;
  • порядку оповіщення про пожежу та виклику пожежної охорони;
  • порядку дій під час пожежі;
  • засобів пожежогасіння, протипожежного устаткування та інвентарю, порядку їх використання під час пожежі;
  • організації роботи добровільних формувань, у тому числі добровільної пожежної охорони, місцевої пожежної охорони тощо;
  • заходів пожежної безпеки в побуті та ін.

Контроль за виконанням програм навчання з питань пожежної безпеки здійснюється шляхом перевірки знань посадових осіб та працівників підприємств, установ й організацій під час проведення перевірок посадовими особами ДСНС та її територіальних органів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструкція з пожежної безпеки в приміщеннях і кабінетах

Інструкція з пожежної безпеки в приміщеннях і кабінетах є обов’язковою для виконання всіма працівниками підприємства й поширюється на всі приміщення та кабінети підприємства. У ній встановлено основні вимоги до забезпечення пожежної безпеки в будівлі. Завантажте зразок інструкції, розроблений експертом, та за потреби адаптуйте документ до умов вашого підприємства.
51265

Системи протипожежного захисту

До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
22932

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
69931

Пожежні гідранти на підприємстві

При пожежі треба діяти швидко, тому важливо, щоб пожежне обладнання було справним, а доступ до нього — вільним. У статті розповімо про вимоги до утримання пожежних гідрантів, які зобов’язані знати власники підприємств, на території яких вони встановлені.
9352

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді