Щодо обчислення страхового стажу

Виконавча дирекцiя ФСС з ТВП у листі від 05.06.2015 № 5.2-32-946 нагадує про особливості обчислення страхового стажу

Виконавча дирекцiя ФСС з ТВП у листі від 05.06.2015 № 5.2-32-946 нагадує про особливості обчислення страхового стажу.

Розрахунок страхового стажу повинен робити страхувальник на пiдставi даних Державного реєстру загальнообов’язкового державного соцiального страхування, наданих застрахованою особою у виглядi довiдки Пенсiйного фонду України.

Страховий стаж обчислюється в мiсяцях. Неповний мiсяць роботи зараховується до страхового стажу як повний за умови, що сума сплачених за цей мiсяць страхових внескiв не менше мiнiмального страхового внеску.

Якщо сума сплачених за вiдповiдний мiсяць страхових внескiв менше мiнiмального страхового внеску, цей перiод зараховується до страхового стажу за формулою:

ТП = Св ÷ В,

де ТП — тривалiсть перiоду, що зараховується до страхового стажу та визначається у мiсяцях;

Св — сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцiальне страхування, сплаченого за вiдповiдний мiсяць;

В — мiнiмальний розмiр страхового внеску за вiдповiдний мiсяць.

Вiдповiдно до частини 4 статтi 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соцiальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV застрахованi особи, у яких протягом 12 мiсяцiв перед настанням страхового випадку страховий стаж менше 6 мiсяцiв, мають право на допомогу по тимчасовiй непрацездатностi вiдповiдно до цього Закону в розмiрi, обчисленому виходячи з нарахованої заробiтної плати, з якої сплачуються страховi внески, але в розрахунку на мiсяць не вище розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом у мiсяцi настання страхового випадку.

Зверніть увагу! До страхового стажу прирiвнюється трудовий стаж, набутий працiвником за час роботи на умовах трудового договору (контракту) до набрання чинностi Законом України «Про загальнообов’язкове державне соцiальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатностi та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи мають працівники право не працювати під час повітряної тривоги

Чи оплачується робота під час повітряної тривоги? Який штраф за роботу під час повітряної тривоги? Які дії працівників під час повітряної тривоги? Відповіді на ці питання та все про те, як створити безпечні умови праці під час повітряної тривоги – у статті.
99

Порядок затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки

Які обов’язки для керівників підприємств та осіб, котрі проводять навчання, передбачені документом? Та як за новим порядком проводити інструктажі з пожежної безпеки — розкажемо у статті.
5226

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19097

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38457

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
192

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді