Щодо обчислення страхового стажу

Виконавча дирекцiя ФСС з ТВП у листі від 05.06.2015 № 5.2-32-946 нагадує про особливості обчислення страхового стажу

Виконавча дирекцiя ФСС з ТВП у листі від 05.06.2015 № 5.2-32-946 нагадує про особливості обчислення страхового стажу.

Розрахунок страхового стажу повинен робити страхувальник на пiдставi даних Державного реєстру загальнообов’язкового державного соцiального страхування, наданих застрахованою особою у виглядi довiдки Пенсiйного фонду України.

Страховий стаж обчислюється в мiсяцях. Неповний мiсяць роботи зараховується до страхового стажу як повний за умови, що сума сплачених за цей мiсяць страхових внескiв не менше мiнiмального страхового внеску.

Якщо сума сплачених за вiдповiдний мiсяць страхових внескiв менше мiнiмального страхового внеску, цей перiод зараховується до страхового стажу за формулою:

ТП = Св ÷ В,

де ТП — тривалiсть перiоду, що зараховується до страхового стажу та визначається у мiсяцях;

Св — сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцiальне страхування, сплаченого за вiдповiдний мiсяць;

В — мiнiмальний розмiр страхового внеску за вiдповiдний мiсяць.

Вiдповiдно до частини 4 статтi 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соцiальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV застрахованi особи, у яких протягом 12 мiсяцiв перед настанням страхового випадку страховий стаж менше 6 мiсяцiв, мають право на допомогу по тимчасовiй непрацездатностi вiдповiдно до цього Закону в розмiрi, обчисленому виходячи з нарахованої заробiтної плати, з якої сплачуються страховi внески, але в розрахунку на мiсяць не вище розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом у мiсяцi настання страхового випадку.

Зверніть увагу! До страхового стажу прирiвнюється трудовий стаж, набутий працiвником за час роботи на умовах трудового договору (контракту) до набрання чинностi Законом України «Про загальнообов’язкове державне соцiальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатностi та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88334

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7728

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1799

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4883

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25572

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді