Щодо обчислення страхового стажу

Виконавча дирекцiя ФСС з ТВП у листі від 05.06.2015 № 5.2-32-946 нагадує про особливості обчислення страхового стажу

Виконавча дирекцiя ФСС з ТВП у листі від 05.06.2015 № 5.2-32-946 нагадує про особливості обчислення страхового стажу.

Розрахунок страхового стажу повинен робити страхувальник на пiдставi даних Державного реєстру загальнообов’язкового державного соцiального страхування, наданих застрахованою особою у виглядi довiдки Пенсiйного фонду України.

Страховий стаж обчислюється в мiсяцях. Неповний мiсяць роботи зараховується до страхового стажу як повний за умови, що сума сплачених за цей мiсяць страхових внескiв не менше мiнiмального страхового внеску.

Якщо сума сплачених за вiдповiдний мiсяць страхових внескiв менше мiнiмального страхового внеску, цей перiод зараховується до страхового стажу за формулою:

ТП = Св ÷ В,

де ТП — тривалiсть перiоду, що зараховується до страхового стажу та визначається у мiсяцях;

Св — сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцiальне страхування, сплаченого за вiдповiдний мiсяць;

В — мiнiмальний розмiр страхового внеску за вiдповiдний мiсяць.

Вiдповiдно до частини 4 статтi 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соцiальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV застрахованi особи, у яких протягом 12 мiсяцiв перед настанням страхового випадку страховий стаж менше 6 мiсяцiв, мають право на допомогу по тимчасовiй непрацездатностi вiдповiдно до цього Закону в розмiрi, обчисленому виходячи з нарахованої заробiтної плати, з якої сплачуються страховi внески, але в розрахунку на мiсяць не вище розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом у мiсяцi настання страхового випадку.

Зверніть увагу! До страхового стажу прирiвнюється трудовий стаж, набутий працiвником за час роботи на умовах трудового договору (контракту) до набрання чинностi Законом України «Про загальнообов’язкове державне соцiальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатностi та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
612

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96950

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
348

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді