Щодо обчислення страхового стажу

Виконавча дирекцiя ФСС з ТВП у листі від 05.06.2015 № 5.2-32-946 нагадує про особливості обчислення страхового стажу

Виконавча дирекцiя ФСС з ТВП у листі від 05.06.2015 № 5.2-32-946 нагадує про особливості обчислення страхового стажу.

Розрахунок страхового стажу повинен робити страхувальник на пiдставi даних Державного реєстру загальнообов’язкового державного соцiального страхування, наданих застрахованою особою у виглядi довiдки Пенсiйного фонду України.

Страховий стаж обчислюється в мiсяцях. Неповний мiсяць роботи зараховується до страхового стажу як повний за умови, що сума сплачених за цей мiсяць страхових внескiв не менше мiнiмального страхового внеску.

Якщо сума сплачених за вiдповiдний мiсяць страхових внескiв менше мiнiмального страхового внеску, цей перiод зараховується до страхового стажу за формулою:

ТП = Св ÷ В,

де ТП — тривалiсть перiоду, що зараховується до страхового стажу та визначається у мiсяцях;

Св — сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцiальне страхування, сплаченого за вiдповiдний мiсяць;

В — мiнiмальний розмiр страхового внеску за вiдповiдний мiсяць.

Вiдповiдно до частини 4 статтi 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соцiальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV застрахованi особи, у яких протягом 12 мiсяцiв перед настанням страхового випадку страховий стаж менше 6 мiсяцiв, мають право на допомогу по тимчасовiй непрацездатностi вiдповiдно до цього Закону в розмiрi, обчисленому виходячи з нарахованої заробiтної плати, з якої сплачуються страховi внески, але в розрахунку на мiсяць не вище розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом у мiсяцi настання страхового випадку.

Зверніть увагу! До страхового стажу прирiвнюється трудовий стаж, набутий працiвником за час роботи на умовах трудового договору (контракту) до набрання чинностi Законом України «Про загальнообов’язкове державне соцiальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатностi та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
33

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
398

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11897

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
64

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді