Виконавча дирекцiя ФСС з ТВП у листі від 05.06.2015 № 5.2-32-946 нагадує про особливості обчислення страхового стажу.
Розрахунок страхового стажу повинен робити страхувальник на пiдставi даних Державного реєстру загальнообов’язкового державного соцiального страхування, наданих застрахованою особою у виглядi довiдки Пенсiйного фонду України.
Страховий стаж обчислюється в мiсяцях. Неповний мiсяць роботи зараховується до страхового стажу як повний за умови, що сума сплачених за цей мiсяць страхових внескiв не менше мiнiмального страхового внеску.
Якщо сума сплачених за вiдповiдний мiсяць страхових внескiв менше мiнiмального страхового внеску, цей перiод зараховується до страхового стажу за формулою:
ТП = Св ÷ В,
де ТП — тривалiсть перiоду, що зараховується до страхового стажу та визначається у мiсяцях;
Св — сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцiальне страхування, сплаченого за вiдповiдний мiсяць;
В — мiнiмальний розмiр страхового внеску за вiдповiдний мiсяць.
Вiдповiдно до частини 4 статтi 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соцiальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV застрахованi особи, у яких протягом 12 мiсяцiв перед настанням страхового випадку страховий стаж менше 6 мiсяцiв, мають право на допомогу по тимчасовiй непрацездатностi вiдповiдно до цього Закону в розмiрi, обчисленому виходячи з нарахованої заробiтної плати, з якої сплачуються страховi внески, але в розрахунку на мiсяць не вище розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом у мiсяцi настання страхового випадку.
Зверніть увагу! До страхового стажу прирiвнюється трудовий стаж, набутий працiвником за час роботи на умовах трудового договору (контракту) до набрання чинностi Законом України «Про загальнообов’язкове державне соцiальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатностi та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III.