Держпраці штрафує за невиконання нормативів із працевлаштування осіб з інвалідністю у 2019 році

Тривають перевірки підприємств на предмет дотримання роботодавцями нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю.
Активуйте подарунковий доступ ▶ ▷

Фахівці Управління Управління Держпраці у Черкаській області за інформацією Фонду соціального захисту інвалідів проводять перевірки суб’єктів господарювання у частині дотримання роботодавцями порядку працевлаштування осіб з інвалідністю, установленого Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та постановою КМУ від 31 січня 2007 №70 «Деякі питання реалізації норм Законів України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та «Про зайнятість населення».

Калькулятор розрахунку квоти інвалідів

Станом на листопад 2019 року здійснено понад 200 перевірок. Зокрема у жовтні 2019 року відбулося 7 планових та позапланових перевірок.

Наразі суб’єкти господарювання, в яких було проведено інспектування, дотримуються вимог законодавства та виконують відповідні норми.

Управління Держпраці у Черкаській області нагадує:

  • для підприємств, установ і організацій, які використовують найману працю, встановлено норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік;
  • коли на підприємстві працює від 8 до 25 осіб – у кількості одного робочого місця.

За невиконання нормативів робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю законодавством передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно з ч. 2, ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю — штраф від 1 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За інформацією Управління Держпраці у Черкаській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
18995

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38088

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
122

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15330

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22333

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді