Держпраці штрафує за невиконання нормативів із працевлаштування осіб з інвалідністю у 2019 році

Тривають перевірки підприємств на предмет дотримання роботодавцями нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю.
Активуйте подарунковий доступ ▶ ▷

Фахівці Управління Управління Держпраці у Черкаській області за інформацією Фонду соціального захисту інвалідів проводять перевірки суб’єктів господарювання у частині дотримання роботодавцями порядку працевлаштування осіб з інвалідністю, установленого Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та постановою КМУ від 31 січня 2007 №70 «Деякі питання реалізації норм Законів України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та «Про зайнятість населення».

Калькулятор розрахунку квоти інвалідів

Станом на листопад 2019 року здійснено понад 200 перевірок. Зокрема у жовтні 2019 року відбулося 7 планових та позапланових перевірок.

Наразі суб’єкти господарювання, в яких було проведено інспектування, дотримуються вимог законодавства та виконують відповідні норми.

Управління Держпраці у Черкаській області нагадує:

  • для підприємств, установ і організацій, які використовують найману працю, встановлено норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік;
  • коли на підприємстві працює від 8 до 25 осіб – у кількості одного робочого місця.

За невиконання нормативів робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю законодавством передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно з ч. 2, ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю — штраф від 1 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За інформацією Управління Держпраці у Черкаській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114661

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8801

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1466

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді