Держпраці штрафує за невиконання нормативів із працевлаштування осіб з інвалідністю у 2019 році

Тривають перевірки підприємств на предмет дотримання роботодавцями нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю.
Активуйте подарунковий доступ ▶ ▷

Фахівці Управління Управління Держпраці у Черкаській області за інформацією Фонду соціального захисту інвалідів проводять перевірки суб’єктів господарювання у частині дотримання роботодавцями порядку працевлаштування осіб з інвалідністю, установленого Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та постановою КМУ від 31 січня 2007 №70 «Деякі питання реалізації норм Законів України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та «Про зайнятість населення».

Калькулятор розрахунку квоти інвалідів

Станом на листопад 2019 року здійснено понад 200 перевірок. Зокрема у жовтні 2019 року відбулося 7 планових та позапланових перевірок.

Наразі суб’єкти господарювання, в яких було проведено інспектування, дотримуються вимог законодавства та виконують відповідні норми.

Управління Держпраці у Черкаській області нагадує:

  • для підприємств, установ і організацій, які використовують найману працю, встановлено норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік;
  • коли на підприємстві працює від 8 до 25 осіб – у кількості одного робочого місця.

За невиконання нормативів робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю законодавством передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно з ч. 2, ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю — штраф від 1 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За інформацією Управління Держпраці у Черкаській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21287

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14324

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді