Чи відповідальний роботодавець за ейджизм на підприємстві

У Держпраці уточнили, чи містить законодавство про працю обмеження за віком і яку відповідальність несуть роботодавці за дискримінацію працівників.

Активуйте подарунковий доступ ▶ ▷

Держава зобов’язана створити умови для повного здійснення громадянами права на працю з гарантією рівних можливостей у виборі професії та роду трудової діяльності. Право кожного громадянина заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується, закріплено у ст. 43 Конституції України.

Витрати на охорону праці: оформлюємо правильно

Так склалося, що більшість роботодавців у нашій країні обирають саме молоді кадри, а працівників та кандидатів на працевлаштування віком 45+ намагаються уникати. Однак згідно з КЗпП обмежень за віком не існує.

Головне управління Держпраці у Дніпропетровської області звертає увагу, що повноваження про дискримінацію надані Уповноваженому ВРУ з прав людини. Якщо людина вважає, що її дискримінують, вона має право звернутися із скаргою до державних органів, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, Уповноваженого ВРУ з прав людини, або до суду.

Реалізація цього права не може бути підставою для упередженого ставлення, а також не може спричиняти жодних негативних наслідків для особи, яка скористалася таким правом, та інших осіб.

Роботодавці у випадку дискримінації людини, зокрема за віком, несуть цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства про запобігання та протидію дискримінації. Крім того, особа має право на відшкодування матеріальної шкоди та моральної шкоди, завданих їй унаслідок дискримінації. Порядок відшкодування матеріальної шкоди та моральної шкоди визначається Цивільним кодексом України та іншими законами.

Джерело: Управління Держпраці у Дніпропетровської області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21344

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14375

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
656

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4848

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді