Працівник втратив руку на виробництві через наказ головного інженера

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

У Луцьку працівник підприємства ТОВ «Євровуд Україна» втратив руку на виробництві через наказ головного інженера виконувати роботи, які не входять до його посадових обов’язків.

нещасний випадок на виробництві

Такого висновку дійшов Луцький міськрайонний суд Волинської області, розглянувши нещасний випадок, який трапився 8 травня 2018 року на підприємстві ТОВ «Євровуд Україна».

Як розслідувати нещасний випадок за новим порядком

Суд встановив, що під час робочого дня 8 травня минулого року головний інженер цього підприємства дав усне розпорядження електромонтеру виконувати роботи, які не передбачені його посадовими обов’язками. Зокрема, він наказав працівнику через технологічні люки ланцюгового конвеєра сушильної камери проводити видалення з тирси кусків деревини, що є роботою з підвищеною небезпекою.

Оскільки розпорядження головного інженера є обов’язковими до виконання всіма працівниками підпорядкованих підрозділів підприємства, електромонтер взявся до роботи. Однак у процесі виконання сталося нещастя – йому відірвало руку на рівні верхньої третини плеча.

Як засвідчила експертиза технічний стан транспортера скребкого, котрий встановлений на виробничій території ТОВ «Євровуд Україна», не відповідав вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

розслідування нещасних випадків

Скачати шпаргалку

Таким чином, головний інженер допустив порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило тяжкі наслідки для потерпілого. Суд призначив йому покарання у виді позбавлення волі на строк три роки з позбавленням права обіймати посади пов’язані з керівництвом робіт з підвищеною небезпекою на такий же термін, проте змінив це покарання на умовне терміном на один рік та шість місяців.

Усі витрати, пов’язані з лікуванням чоловіка, взяло на себе підприємство «Євровуд Україна» та Фонд соціального страхування, куди підприємство сплачує внески.

Джерело: Волинські Новини

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов'язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
148107

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
53076

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139467

Службове розслідування порушень вимог безпеки

Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.
83228

Аварія на виробництві

Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
30888

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді