Експерт розповів, як розслідувати нещасний випадок із роботодавцем

Роботодавець не може бути одночасно потерпілим, головою комісії з розслідування нещасного випадку на підприємстві та особою, яка затверджує акт за формою Н-1. Як провести розслідування, не порушивши законодавство, — читайте далі.

Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві затверджений постановою КМУ від 17.04.2019 № 337 (далі — Порядок № 337).

Перевіряємо стан охорони праці на підприємстві. Перелік документів

Розслідувати нещасний випадок, що стався з роботодавцем, який є відповідальною особою за охорону праці, не може комісія підприємства. Згідно з законодавством роботодавець не може бути одночасно потерпілим, головою комісії та особою, яка затверджує акт за формою Н-1. Як вказує Володимир Шапінський, експерт з охорони праці, розслідувати такі нещасні випадки можна трьома способами.

Зокрема керівник підприємства може прийняти на роботу особу, на яку покладе функції з охорони праці та призначить її головою комісії.

Якщо факт нещасного випадку встановлено у судовому порядку і нещасний випадок не підлягає спеціальному розслідуванню, розслідування організовує підприємство, де стався такий випадок, або його правонаступник у разі реорганізації цього підприємства.

Витрати на охорону праці: оформлюємо правильно

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок розслідування нещасних випадків невиробничого характеру

Розслідування нещасних випадків невиробничого характеру не завжди відбувається відповідно до вимог законодавства. Чому небезпечно так робити та до яких наслідків це може призвести — розповідає експерт.
62114

Соціальне страхування від нещасних випадків

Дізнайтеся про новації у сфері соціального страхування: хто здійснює страхові виплати, який розмір і строки цих виплат, хто ухвалює рішення про призначення допомоги та як виплачувати допомогу потерпілим на виробництві.
12005

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов’язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
126940

Зразок наказу про продовження строку розслідування нещасного випадку

Розслідувати нещасний випадок у встановлений строк вдається не завжди: іноді це неможливо з об'єктивних причин. У такій ситуації необхідно продовжити строк розслідування відповідно до законодавства.
350

Журнал реєстрації нещасних випадків на виробництві

Нещасні випадки, які сталися на виробництві, роботодавець повинен внести у журнал реєстрації нещасних випадків на виробництві. Скачайте бланк такого журналу, чинний у 2024 році, та дізнайтеся, як правильно його заповнювати.
16302

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді