Експерт розповів, як розслідувати нещасний випадок із роботодавцем

Роботодавець не може бути одночасно потерпілим, головою комісії з розслідування нещасного випадку на підприємстві та особою, яка затверджує акт за формою Н-1. Як провести розслідування, не порушивши законодавство, — читайте далі.

Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві затверджений постановою КМУ від 17.04.2019 № 337 (далі — Порядок № 337).

Перевіряємо стан охорони праці на підприємстві. Перелік документів

Розслідувати нещасний випадок, що стався з роботодавцем, який є відповідальною особою за охорону праці, не може комісія підприємства. Згідно з законодавством роботодавець не може бути одночасно потерпілим, головою комісії та особою, яка затверджує акт за формою Н-1. Як вказує Володимир Шапінський, експерт з охорони праці, розслідувати такі нещасні випадки можна трьома способами.

Зокрема керівник підприємства може прийняти на роботу особу, на яку покладе функції з охорони праці та призначить її головою комісії.

Якщо факт нещасного випадку встановлено у судовому порядку і нещасний випадок не підлягає спеціальному розслідуванню, розслідування організовує підприємство, де стався такий випадок, або його правонаступник у разі реорганізації цього підприємства.

Витрати на охорону праці: оформлюємо правильно

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70344

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
19841

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
47544

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді