Особливості внесення змін до локальних нормативних актів з охорони праці

В умовах постійних змін у законодавстві, змін установчих документів підприємства, набуття чинності новими або переглянутими державними нормативними актами виникає необхідність вносити зміни й до локальних нормативних актів з охорони праці. Це питання постійно залишається актуальним

Загальновідомо, що здійснюючи свою діяльність, будь-яка організація, установа чи підприємство повинні опиратися на чинне законодавство. Тому, для впровадження норм законодавства, розробляються локальні нормативні акти (ЛНА).

В умовах постійних змін у законодавстві, змін установчих документів підприємства, набуття чинності новими або переглянутими державними нормативними актами виникає необхідність вносити зміни й до локальних нормативних актів з охорони праці. Це питання постійно залишається актуальним. Отож, доречно, що воно стало темою липневого номера журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 7/2015).

В статті «Внесення змін до локальних нормативних актів з охорони праці» експерт журналу Олександр Денисенко, заступник директора департаменту — начальник відділу нормативно-методичного забезпечення діловодства департаменту діловодства, формування, зберігання та обліку документів НАФ, надає вичерпну консультацію щодо таких аспектів питання:

  • з якою метою створюються ЛНА та яким чином може провадитися їх затвердження;
  • які строки перегляду окремих видів ЛНА, на основі якого вносяться зміни;
  • хто може ініціювати внесення змін до ЛНА;
  • який порядок внесення змін до ЛНА з охорони праці.

Крім цього, в журналі ще багато цікавих, а головне, корисних матеріалів. Так, завжди актуальними для спеціалістів з охорони праці залишаються питання щорічної додаткової відпустки та проведення атестації робочих місць за умовами праці. Зокрема, експерти надали консультації про:

  • щорічну додаткову відпустку пекарю заводської пекарні;
  • додаткову відпустку водію спецавтотранспорту;
  • необхідність атестації робочого місця муляра.

Також в цьому номері продовжується тема протипожежного захисту. Зокрема, висвітлено такі нові аспекти:

  • обов’язки особи, відповідальної за експлуатацію систем протипожежного захисту;
  • ведення експлуатаційної документації;
  • технічне обслуговування систем протипожежного захисту.

Не можна не згадати про пам’ятки, таблиці, тести (практикум-тест, малюнок-тест для перевірки знань) та іншу масу корисних матеріалів, які полегшать роботу спеціаліста з охорони праці.

Повний зміст журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 07/2015)>>>

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
33

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
398

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11897

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
64

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді