Особливості внесення змін до локальних нормативних актів з охорони праці

В умовах постійних змін у законодавстві, змін установчих документів підприємства, набуття чинності новими або переглянутими державними нормативними актами виникає необхідність вносити зміни й до локальних нормативних актів з охорони праці. Це питання постійно залишається актуальним

Загальновідомо, що здійснюючи свою діяльність, будь-яка організація, установа чи підприємство повинні опиратися на чинне законодавство. Тому, для впровадження норм законодавства, розробляються локальні нормативні акти (ЛНА).

В умовах постійних змін у законодавстві, змін установчих документів підприємства, набуття чинності новими або переглянутими державними нормативними актами виникає необхідність вносити зміни й до локальних нормативних актів з охорони праці. Це питання постійно залишається актуальним. Отож, доречно, що воно стало темою липневого номера журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 7/2015).

В статті «Внесення змін до локальних нормативних актів з охорони праці» експерт журналу Олександр Денисенко, заступник директора департаменту — начальник відділу нормативно-методичного забезпечення діловодства департаменту діловодства, формування, зберігання та обліку документів НАФ, надає вичерпну консультацію щодо таких аспектів питання:

  • з якою метою створюються ЛНА та яким чином може провадитися їх затвердження;
  • які строки перегляду окремих видів ЛНА, на основі якого вносяться зміни;
  • хто може ініціювати внесення змін до ЛНА;
  • який порядок внесення змін до ЛНА з охорони праці.

Крім цього, в журналі ще багато цікавих, а головне, корисних матеріалів. Так, завжди актуальними для спеціалістів з охорони праці залишаються питання щорічної додаткової відпустки та проведення атестації робочих місць за умовами праці. Зокрема, експерти надали консультації про:

  • щорічну додаткову відпустку пекарю заводської пекарні;
  • додаткову відпустку водію спецавтотранспорту;
  • необхідність атестації робочого місця муляра.

Також в цьому номері продовжується тема протипожежного захисту. Зокрема, висвітлено такі нові аспекти:

  • обов’язки особи, відповідальної за експлуатацію систем протипожежного захисту;
  • ведення експлуатаційної документації;
  • технічне обслуговування систем протипожежного захисту.

Не можна не згадати про пам’ятки, таблиці, тести (практикум-тест, малюнок-тест для перевірки знань) та іншу масу корисних матеріалів, які полегшать роботу спеціаліста з охорони праці.

Повний зміст журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 07/2015)>>>

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді