Особливості внесення змін до локальних нормативних актів з охорони праці

В умовах постійних змін у законодавстві, змін установчих документів підприємства, набуття чинності новими або переглянутими державними нормативними актами виникає необхідність вносити зміни й до локальних нормативних актів з охорони праці. Це питання постійно залишається актуальним

Загальновідомо, що здійснюючи свою діяльність, будь-яка організація, установа чи підприємство повинні опиратися на чинне законодавство. Тому, для впровадження норм законодавства, розробляються локальні нормативні акти (ЛНА).

В умовах постійних змін у законодавстві, змін установчих документів підприємства, набуття чинності новими або переглянутими державними нормативними актами виникає необхідність вносити зміни й до локальних нормативних актів з охорони праці. Це питання постійно залишається актуальним. Отож, доречно, що воно стало темою липневого номера журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 7/2015).

В статті «Внесення змін до локальних нормативних актів з охорони праці» експерт журналу Олександр Денисенко, заступник директора департаменту — начальник відділу нормативно-методичного забезпечення діловодства департаменту діловодства, формування, зберігання та обліку документів НАФ, надає вичерпну консультацію щодо таких аспектів питання:

  • з якою метою створюються ЛНА та яким чином може провадитися їх затвердження;
  • які строки перегляду окремих видів ЛНА, на основі якого вносяться зміни;
  • хто може ініціювати внесення змін до ЛНА;
  • який порядок внесення змін до ЛНА з охорони праці.

Крім цього, в журналі ще багато цікавих, а головне, корисних матеріалів. Так, завжди актуальними для спеціалістів з охорони праці залишаються питання щорічної додаткової відпустки та проведення атестації робочих місць за умовами праці. Зокрема, експерти надали консультації про:

  • щорічну додаткову відпустку пекарю заводської пекарні;
  • додаткову відпустку водію спецавтотранспорту;
  • необхідність атестації робочого місця муляра.

Також в цьому номері продовжується тема протипожежного захисту. Зокрема, висвітлено такі нові аспекти:

  • обов’язки особи, відповідальної за експлуатацію систем протипожежного захисту;
  • ведення експлуатаційної документації;
  • технічне обслуговування систем протипожежного захисту.

Не можна не згадати про пам’ятки, таблиці, тести (практикум-тест, малюнок-тест для перевірки знань) та іншу масу корисних матеріалів, які полегшать роботу спеціаліста з охорони праці.

Повний зміст журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 07/2015)>>>

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Склад автомобільної аптечки

Правильно укомплектована автомобільна аптечка може врятувати чиєсь життя. У статті розповідаємо, які види автомобільних аптечок існують, яким має бути вміст аптечки для транспортних засобів, де її зберігати та яка відповідальність за відсутність аптечки.
64455

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5309

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
67179

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40408

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді