З листопада в Україні використовуватимуть сучасні системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою

Зміни до державних будівельних норм щодо проектування систем протипожежного захисту почнуть діяти з 1 листопада 2019 року.

Опубліковано нові зміни до державних будівельних норм (далі — ДБН) щодо проектування систем протипожежного захисту. Вони почнуть діяти вже з 1 листопада цього року.

Зокрема, введено можливість при проектуванні систем протипожежного захисту передбачати сучасні системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою, що набагато ефективніше та краще, ніж гасити пожежі звичайними методами.

Протипожежний режим на підприємстві

Сьогодні у 90% випадках пожежу ліквідують з використанням води. Але якщо це робити звичайними методами, то не тільки застосовуються набагато більші об’єми води, а, отже, і проектуються більші резервуари для зберігання, також руйнуються важливі цінні речі та майно, затоплюються об’єкти. Гасіння пожежі тонкорозпиленою водою довело свою ефективність у світі і тому запроваджено можливість використання цієї технології також в Україні.

Тонке розпилювання води представляє собою хмару або туман із дрібнодисперсних крапель води, що з’являється завдяки спеціальній технології видування високого тиску. За рахунок цього таке пожежогасіння здатне охоплювати та розпорошуватися на більші площі горіння, а також вбирати в себе тверді частинки диму. Це, у свою чергу, значно знижує ризики сильного задимлення приміщень.

Ця технологія може використовуватися при проектуванні систем протипожежного захисту в будівлях різного призначення — в житлових будинках, громадських закладах, соціальних об’єктах, таких як школи та дитячі садки тощо.

Проектування, монтування та підтримання експлуатаційної придатності таких систем повинні здійснюватися згідно з вимогами ДСТУ CEN/TS 14972 «Стаціонарні системи пожежогасіння. Системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою. Проектування і монтаж».

Зміни у ДБН розроблені фахівцями ВГО «Український союз пожежної та техногенної безпеки».

Державні будівельні норми (ДБН) — обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про призначення відповідальних за пожежну безпеку

Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
107481

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
79396

Чи може інженер з охорони праці відповідати за пожежну безпеку

Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
12158

Вимоги до експлуатації вогнегасників

Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
16784

Добровільна пожежна дружина на підприємстві

З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?
29427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді