Міненерговугілля про електробезпеку на підприємстві

У листі від 26.03.2015 № 20/124 Міненерговугілля наголосило на необхідності забезпечити електробезпеку на виробництві за допомогою технічних заходів, а саме електроустановок, електрозахисних та організаційно-технічних заходів

У листі від 26.03.2015 № 20/124 Міненерговугілля наголосило на необхідності забезпечити електробезпеку на виробництві за допомогою технічних заходів, а саме електроустановок, електрозахисних та організаційно-технічних заходів.

Основними заходами попередження електротравм при замиканнях на корпус електрообладнання є захисне заземлення, занулення, захисне відключення.

Причому техстан заземлювального пристрою слід періодично перевіряти, а саме:

  • після монтажу, переобладнання, ремонтів;
  • після коротких замикань або грозових розрядів;
  • не рідше одного разу в рік — візуальний огляд видимої частини пристрою;
  • не рідше одного разу на 12 років та одного разу на 6 років — для пристроїв, що експлуатуються до 25 років та понад 25 років відповідно;
  • не рідше одного разу в рік — при улаштуванні заземлення електроустановок, які експлуатуються в особливо небезпечних приміщеннях, та заземлювальних пристроїв електроустановок вантажопідіймальних машин, механізмів.

Особливо небезпечні приміщення характеризуються наявністю однієї з таких умов: дуже високої відносної вологості повітря (близько 100%), хімічно активного середовища або одночасною наявністю двох чи більше умов, що створюють підвищену небезпеку (сирість, висока температура, струмопровідна підлога, наявність струмопровідного пилу). До таких приміщень прирівнюють території розміщення зовнішніх електроустановок, душові, лазні, пральні, сушарки, кухні.

Читайте на порталі

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи мають працівники право не працювати під час повітряної тривоги

Чи оплачується робота під час повітряної тривоги? Який штраф за роботу під час повітряної тривоги? Які дії працівників під час повітряної тривоги? Відповіді на ці питання та все про те, як створити безпечні умови праці під час повітряної тривоги – у статті.
97

Порядок затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки

Які обов’язки для керівників підприємств та осіб, котрі проводять навчання, передбачені документом? Та як за новим порядком проводити інструктажі з пожежної безпеки — розкажемо у статті.
5225

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19097

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38456

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
192

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді