Міненерговугілля про електробезпеку на підприємстві

У листі від 26.03.2015 № 20/124 Міненерговугілля наголосило на необхідності забезпечити електробезпеку на виробництві за допомогою технічних заходів, а саме електроустановок, електрозахисних та організаційно-технічних заходів

У листі від 26.03.2015 № 20/124 Міненерговугілля наголосило на необхідності забезпечити електробезпеку на виробництві за допомогою технічних заходів, а саме електроустановок, електрозахисних та організаційно-технічних заходів.

Основними заходами попередження електротравм при замиканнях на корпус електрообладнання є захисне заземлення, занулення, захисне відключення.

Причому техстан заземлювального пристрою слід періодично перевіряти, а саме:

  • після монтажу, переобладнання, ремонтів;
  • після коротких замикань або грозових розрядів;
  • не рідше одного разу в рік — візуальний огляд видимої частини пристрою;
  • не рідше одного разу на 12 років та одного разу на 6 років — для пристроїв, що експлуатуються до 25 років та понад 25 років відповідно;
  • не рідше одного разу в рік — при улаштуванні заземлення електроустановок, які експлуатуються в особливо небезпечних приміщеннях, та заземлювальних пристроїв електроустановок вантажопідіймальних машин, механізмів.

Особливо небезпечні приміщення характеризуються наявністю однієї з таких умов: дуже високої відносної вологості повітря (близько 100%), хімічно активного середовища або одночасною наявністю двох чи більше умов, що створюють підвищену небезпеку (сирість, висока температура, струмопровідна підлога, наявність струмопровідного пилу). До таких приміщень прирівнюють території розміщення зовнішніх електроустановок, душові, лазні, пральні, сушарки, кухні.

Читайте на порталі

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді