У листі від 26.03.2015 № 20/124 Міненерговугілля наголосило на необхідності забезпечити електробезпеку на виробництві за допомогою технічних заходів, а саме електроустановок, електрозахисних та організаційно-технічних заходів.
Основними заходами попередження електротравм при замиканнях на корпус електрообладнання є захисне заземлення, занулення, захисне відключення.
Причому техстан заземлювального пристрою слід періодично перевіряти, а саме:
- після монтажу, переобладнання, ремонтів;
- після коротких замикань або грозових розрядів;
- не рідше одного разу в рік — візуальний огляд видимої частини пристрою;
- не рідше одного разу на 12 років та одного разу на 6 років — для пристроїв, що експлуатуються до 25 років та понад 25 років відповідно;
- не рідше одного разу в рік — при улаштуванні заземлення електроустановок, які експлуатуються в особливо небезпечних приміщеннях, та заземлювальних пристроїв електроустановок вантажопідіймальних машин, механізмів.
Особливо небезпечні приміщення характеризуються наявністю однієї з таких умов: дуже високої відносної вологості повітря (близько 100%), хімічно активного середовища або одночасною наявністю двох чи більше умов, що створюють підвищену небезпеку (сирість, висока температура, струмопровідна підлога, наявність струмопровідного пилу). До таких приміщень прирівнюють території розміщення зовнішніх електроустановок, душові, лазні, пральні, сушарки, кухні.
- Порядок расследования несчастных случаев на производстве
- Правила безопасной эксплуатации электроустановок
- Техніка безпеки в операційному блоці
- Охрана труда сроки проверки знаний
- Отчет о травматизме на производстве
- Организация работы кабинета охраны труда
- Вибухонебезпечні зони
- Каски захисні
- Комплексні заходи з охорони праці