Міненерговугілля про електробезпеку на підприємстві

У листі від 26.03.2015 № 20/124 Міненерговугілля наголосило на необхідності забезпечити електробезпеку на виробництві за допомогою технічних заходів, а саме електроустановок, електрозахисних та організаційно-технічних заходів

У листі від 26.03.2015 № 20/124 Міненерговугілля наголосило на необхідності забезпечити електробезпеку на виробництві за допомогою технічних заходів, а саме електроустановок, електрозахисних та організаційно-технічних заходів.

Основними заходами попередження електротравм при замиканнях на корпус електрообладнання є захисне заземлення, занулення, захисне відключення.

Причому техстан заземлювального пристрою слід періодично перевіряти, а саме:

  • після монтажу, переобладнання, ремонтів;
  • після коротких замикань або грозових розрядів;
  • не рідше одного разу в рік — візуальний огляд видимої частини пристрою;
  • не рідше одного разу на 12 років та одного разу на 6 років — для пристроїв, що експлуатуються до 25 років та понад 25 років відповідно;
  • не рідше одного разу в рік — при улаштуванні заземлення електроустановок, які експлуатуються в особливо небезпечних приміщеннях, та заземлювальних пристроїв електроустановок вантажопідіймальних машин, механізмів.

Особливо небезпечні приміщення характеризуються наявністю однієї з таких умов: дуже високої відносної вологості повітря (близько 100%), хімічно активного середовища або одночасною наявністю двох чи більше умов, що створюють підвищену небезпеку (сирість, висока температура, струмопровідна підлога, наявність струмопровідного пилу). До таких приміщень прирівнюють території розміщення зовнішніх електроустановок, душові, лазні, пральні, сушарки, кухні.

Читайте на порталі

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
33

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
398

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11897

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
64

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47348

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді