Міненерговугілля про електробезпеку на підприємстві

У листі від 26.03.2015 № 20/124 Міненерговугілля наголосило на необхідності забезпечити електробезпеку на виробництві за допомогою технічних заходів, а саме електроустановок, електрозахисних та організаційно-технічних заходів

У листі від 26.03.2015 № 20/124 Міненерговугілля наголосило на необхідності забезпечити електробезпеку на виробництві за допомогою технічних заходів, а саме електроустановок, електрозахисних та організаційно-технічних заходів.

Основними заходами попередження електротравм при замиканнях на корпус електрообладнання є захисне заземлення, занулення, захисне відключення.

Причому техстан заземлювального пристрою слід періодично перевіряти, а саме:

  • після монтажу, переобладнання, ремонтів;
  • після коротких замикань або грозових розрядів;
  • не рідше одного разу в рік — візуальний огляд видимої частини пристрою;
  • не рідше одного разу на 12 років та одного разу на 6 років — для пристроїв, що експлуатуються до 25 років та понад 25 років відповідно;
  • не рідше одного разу в рік — при улаштуванні заземлення електроустановок, які експлуатуються в особливо небезпечних приміщеннях, та заземлювальних пристроїв електроустановок вантажопідіймальних машин, механізмів.

Особливо небезпечні приміщення характеризуються наявністю однієї з таких умов: дуже високої відносної вологості повітря (близько 100%), хімічно активного середовища або одночасною наявністю двох чи більше умов, що створюють підвищену небезпеку (сирість, висока температура, струмопровідна підлога, наявність струмопровідного пилу). До таких приміщень прирівнюють території розміщення зовнішніх електроустановок, душові, лазні, пральні, сушарки, кухні.

Читайте на порталі

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
612

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96950

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
348

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді