Остерігайтеся інспекторів-шахраїв!

Держпраці закликає бути уважними під час інспекцій. Псевдоінспектори вимагають у підприємців гроші, обіцяючи не проводити перевірку. Як викрити шахрая — відповідь далі.

Держпраці попереджає суб’єктів господарювання про можливість появи на підприємствах, в установах та організаціях шахраїв під виглядом інспекторів праці.

У такий спосіб псевдоінспектори вимагають у підприємців гроші, обіцяючи не проводити перевірку чи зменшити розмір штрафів у разі виявлення порушень вимог законодавства.
Необхідно уточнювати дані осіб, які відрекомендувалися інспекторами, оперативно повідомляти про факти появи на підприємствах шахраїв під виглядом інспекторів Управління.

Порядок здійснення державного контролю та нагляду за додержанням законодавства про працю затверджений постановою Кабміну від 26.04. 2017 р. № 295 (далі — Порядок).

Запам'ятайте!

Жодних «попередніх» відвідувань господарюючих суб’єктів інспектори праці не здійснюють.

Існує реєстр посвідчень інспекторів праці. Перш ніж допустити інспектора до перевірки, потрібно обов’язково переконатися, чи справжній інспектор завітав «у гості». Скачайте інформацію про службові посвідчення інспекторів праці Держпраці одним аріховом.

Скачати архівІнформація про службові посвідчення інспекторів праці

Згідно з Порядком інспекторам Держпраці за наявності службового посвідчення і направлення на перевірку безперешкодно, без попереднього повідомлення надано право:

  • під час проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин за наявності відповідних підстав, самостійно і в будь-яку годину доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, в яких використовується наймана праця;
  • ознайомлюватися з будь-якими книгами, реєстрами та документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, що містять інформацію/відомості з питань, які є предметом інспекційного відвідування, невиїзного інспектування, з метою перевірки їх відповідності нормам законодавства та отримувати завірені об’єктом відвідування їх копії або витяги;
  • наодинці або у присутності свідків ставити керівнику та/або працівникам об’єкта відвідування запитання, що стосуються законодавства про працю, отримувати із зазначених питань усні та/або письмові пояснення;
  • за наявності ознак кримінального правопорушення та/або створення загрози безпеці інспектора праці залучати працівників правоохоронних органів;
  • на надання робочого місця з можливістю ведення конфіденційної розмови з працівниками щодо предмета інспекційного відвідування;
  • фіксувати проведення інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин засобами аудіо-, фото- та відеотехніки тощо.

Перевірки виробничих об’єктів: поняття «територія», «виробничий цех», «споруда» Дізнайтеся також, які помилки представників Держпраці під час інспекції вам на руку

У разі виникнення підозри, роботодавець (юридична особа або фізична особа — підприємець) може звернутися для підтвердження повноважень головних державних інспекторів до відповідного Управління Держпраці.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7594

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
309

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4824

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25323

Забезпечуємо безпеку дорожнього руху на підприємстві

Для того, щоб забезпечити безпеку праці персоналу на автопідприємстві, потрібно належним чином організувати рух транспортних засобів і пішоходів територією та у виробничих приміщеннях підприємства. Яким має бути алгоритм дій роботодавця — розповідає експерт.
27633

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді