За роботу із шкідливими та важкими умовами праці працівникам надають пільги й компенсації за результатами атестації робочих місць за умовами праці (далі — атестація), адже лише на підставі лабораторних досліджень можна зарахувати робоче місце до категорії із шкідливими умовами праці.
Якщо ж працівник виконує роботу, пов’язану з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням (а також працює в особливих умовах), йому надають щорічну додаткову відпустку.
Як визначають тих, хто має право на таку відпустку? Який документ це встановлює? Відповідь у Довіднику.
Однак у законодавстві надано лише перелік виробництв, робіт, професій і посад працівників, яким надають щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці.
Конкретну тривалість відпустки встановлюють колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.
Чи потрібно проводити атестацію робочих місць за умовами праці, якщо підприємство має дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки? Чи потрібно проводити позачергову атестацію робочих місць за умовами праці у разі, якщо на базі діючого підприємства планують створити нове?
На ці та інші питання відповідає експерт із охорони праці у статті про атестацію робочих місць у Довіднику.