Однак винятки все ж є. Наприклад, окремі категорії працівників можуть претендувати на додаткову відпустку. Що для цього потрібно?
За роботу із шкідливими та важкими умовами праці працівникам надають пільги й компенсації за результатами атестації робочих місць за умовами праці (далі — атестація), адже лише на підставі лабораторних досліджень можна зарахувати робоче місце до категорії із шкідливими умовами праці.
Якщо ж працівник виконує роботу, пов’язану з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням (а також працює в особливих умовах), йому надають щорічну додаткову відпустку.
Як визначають тих, хто має право на таку відпустку? Який документ це встановлює? Відповідь у Довіднику.
Однак у законодавстві надано лише перелік виробництв, робіт, професій і посад працівників, яким надають щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці.
Конкретну тривалість відпустки встановлюють колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.
Чи потрібно проводити атестацію робочих місць за умовами праці, якщо підприємство має дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки? Чи потрібно проводити позачергову атестацію робочих місць за умовами праці у разі, якщо на базі діючого підприємства планують створити нове?
На ці та інші питання відповідає експерт із охорони праці у статті про атестацію робочих місць у Довіднику.
За роботу в несприятливих умовах працівникам надають пільги і компенсації. Їх призначають на підставі переліків, що складають на підприємстві за результатами атестації робочих місць за умовами праці. Які саме переліки за результатами атестації скласти, як правильно їх оформити. Розповідаємо далі.
Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
У закладах охорони здоров’я, як і на всіх інших підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності й господарювання, потрібно проводити атестацію робочих місць. Однак з огляду на характер праці медичних працівників атестація їхніх робочих місць суттєво відрізняється від атестації на промислових підприємствах.
За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
Перед тим, як провести атестацію, керівник підприємства повинен видати наказ про порядок проведення атестації робочих місць. У статті — приклад наказу про атестацію робочих місць.