Зокрема, особи виконували роботи, які передбачають дотримання виробничого процесу, адже громадянин не може організовувати процес виконання робіт у будь-який час та вимушений дотримуватись правил внутрішнього трудового розпорядку.
У виконанні низки робіт вбачаються ознаки професій, які надають право на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до Списку 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день надає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36.
Було встановлено, що з певними особами договори укладаються неодноразово впродовж тривалого часу. В укладених цивільно-правових договорах вбачаються ознаки строкового трудового договору, оскільки у договорах зазначені терміни їх дії.
Дізнайтеся, Як укласти договір підряду, який не визнають трудовим
Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП України, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків передбачена відповідальність у формі штрафу в тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Відповідальність несуть юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю.
Читайте також, Чому економити на охороні праці дорого
У грудні 2017 року на підставі абз. 2 ч.2 ст.265 КЗпП України, у зв’язку з порушенням вимог ст.24 КЗпП України посадова особа Управління Держпраці у Рівненській області винесла постанову про накладення на підприємство штрафу у розмірі 480 000 грн (3200х30х5=480000).
Суб’єкт господарювання скористався своїм правом і подав позов про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу. У лютому 2018 року Рівненський окружний адміністративний суд розглянув справу та виніс рішення, яким підтвердив правомірність дій Управління Держпраці та у задоволенні позову відмовив.