Запропоновано внести зміни до статті 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».
Законом «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» (далі – Закон № 1669-VII) запроваджено мораторій на проведення перевірок органами і посадовими особами, уповноваженими законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності.
Відсутність державного контролю за додержанням законодавства про працю на території проведення антитерористичної операції призвела не тільки до зростання заборгованості із виплати заробітної плати з 1424,4 тис. грн станом на 01.09.2014 до 2069,8 тис. грн станом на 01.01.2017, а і до суттєвого погіршення соціально-економічної ситуації на території Луганської та Донецької областей.
Метою законопроекту «Про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» щодо вдосконалення здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю» є законодавче врегулювання здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю у період і на території проведення антитерористичної операції.
На думку урядовців, внесення запропонованих змін до Закону № 1669-VII сприятиме забезпеченню дотримання вимог законодавства про працю та зайнятість населення у період і на території проведення антитерористичної операції.
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.