Суд визнав правомірність рішення Управління Держпраці в Хмельницькій області, згідно з яким хмельницького забудовника оштрафовано майже на мільйон гривен.
Під час інспекційного відвідування будівельного підприємства посадові особи Управління Держпраці та Головного управління ДФС у Хмельницькій області встановили, що адміністрація використовує працю 10 найманих працівників без належного оформлення трудових відносин.
Читайте також: Що варто знати про перевірки Держпраці 2018 року
Роботодавець надав цивільно-правові угоди про виконання робіт (надання послуг), але вони мали ознаки прихованих трудових договорів.
За матеріалами інспекційного відвідування керівництвом Управління Держпраці на суб’єкта господарювання накладено штраф у розмірі 960 тис. грн.
Проте підприємство звернулося з позовною заявою до Хмельницького окружного адміністративного суду із вимогою про визнання протиправним та скасування припису Управління Держпраці в Хмельницькій області.
Судом визнано законність вимог Управління Держпраці щодо неправомірності підміни трудових відносин цивільно-правовими стосовно 10 працівників.
Гарячі статті зі свіжого номера
Держпраці вкотре наголошує, що відповідно до ч. 5 ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 №5067-VI роботодавцям заборонено застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, учиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин.
За підміну трудових відносин цивільними, а саме використання праці працівника без укладання з ним трудового договору (контракту) відповідно до статті 265 КЗпП України за кожного неоформленого працівника передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.
Читайте також: Штрафи за кримінальні правопорушення у сфері охорони праці у 2018 році
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.