Штраф у майже мільйон гривен – законний

Суд визнав правомірність рішення Управління Держпраці в Хмельницькій області, згідно з яким хмельницького забудовника оштрафовано майже на мільйон гривен.

Під час інспекційного відвідування будівельного підприємства посадові особи Управління Держпраці та Головного управління ДФС у Хмельницькій області встановили, що адміністрація використовує працю 10 найманих працівників без належного оформлення трудових відносин.

Штраф у майже мільйон гривен – законний Читайте також: Що варто знати про перевірки Держпраці 2018 року

Роботодавець надав цивільно-правові угоди про виконання робіт (надання послуг), але вони мали ознаки прихованих трудових договорів.

За матеріалами інспекційного відвідування керівництвом Управління Держпраці на суб’єкта господарювання накладено штраф у розмірі 960 тис. грн.

Проте підприємство звернулося з позовною заявою до Хмельницького окружного адміністративного суду із вимогою про визнання протиправним та скасування припису Управління Держпраці в Хмельницькій області.

Судом визнано законність вимог Управління Держпраці щодо неправомірності підміни трудових відносин цивільно-правовими стосовно 10 працівників.

Держпраці вкотре наголошує, що відповідно до ч. 5 ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 №5067-VI роботодавцям заборонено застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, учиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин.

За підміну трудових відносин цивільними, а саме використання праці працівника без укладання з ним трудового договору (контракту) відповідно до статті 265 КЗпП України за кожного неоформленого працівника передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Штраф у майже мільйон гривен – законний Читайте також: Штрафи за кримінальні правопорушення у сфері охорони праці у 2018 році

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
111337

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
16698

Аудит охорони праці

Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
22803

Зразок відповіді на припис інспектора праці

За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.
30489

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді