Підприємства, які виконують роботи підвищеної небезпеки, перевірятимуть ретельніше

Головне управління Держпраці у Херсонській області у 2018 році планує активізувати роботу щодо виявлення суб’єктів господарювання, які незаконно виконують роботи підвищеної небезпеки. У зоні особливою уваги опиняться АЗС та АГЗП.

Існують види підприємницької діяльності з високим ризиком негативного впливу на екологічну або суспільну безпеку населення, які підлягають посиленому контролю з боку уповноважених державних органів. До таких видів належать АЗС та АГЗП.

Фізичні або юридичні особи, які бажають здійснювати діяльність, що може становити підвищену небезпеку, повинні узгодити з державою своє право на провадження такої діяльності шляхом отримання відповідних дозволів.

Підприємства, які виконують роботи підвищеної небезпеки, перевірятимуть ретельніше Читайте також: Кабмін змінив періодичність нагляду за суб’єктами господарювання з високим ступенем ризику

Станом на 01.12.2017 Головним управлінням Держпраці у Херсонській області на цей вид діяльності було видано 76 дозволів. Водночас у 2017 році під час перевірок виявлено 10 підприємств, які працюють без дозвільних документів. За рішеннями суду роботу цих підприємств припинено.

Відповідно до частини 12 статті 21 Закону України «Про охорону праці» для суб’єктів господарювання, які порушують вимоги закону, передбачено, зокрема, анулювання дозволу органом, який видав цей дозвіл.

У порушення законодавства посадових осіб Головного управління Держпраці у Херсонській області не допущено до проведення планової перевірки Приватного підприємства «Чонгар», що займається роздрібною торгівлею зрідженим газом в смт Білозерка. У зв’язку з цим Головним управлінням анульовано дозволи Приватного підприємства «Чонгар» на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки.

Наразі на розгляді Херсонського окружного адміністративного суду перебувають дві позовні заяви ПП «Чонгар», їх розгляд триває вже понад 2 місяці, бо умисно затягується суб’єктом господарювання, який неодноразово подавав клопотання про перенесення розгляду справ.

Підприємства, які виконують роботи підвищеної небезпеки, перевірятимуть ретельніше Читайте також: Посадові інструкції відповідальних за експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки

За фактом вчинення правопорушення Головне управління звернулось до Херсонського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області щодо незаконної експлуатації об’єкта підвищеної небезпеки.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25371

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Скачайте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
11596

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
108426

Дотримуємось правил пожежної безпеки під час зимових свят

Наближаються різдвяні та новорічні свята, на багатьох підприємствах встановлюють новорічні ялинки та прикрашають приміщення. Водночас варто не забувати про правила пожежної безпеки під час зимових свят. Про те, яких заходів вжити, — далі у статті.
3974

Які штрафи передбачені за порушення правил пожежної безпеки

Порушникам вимог пожежної безпеки слід готуватися до відповідальності за свої дії. Про те, які саме штрафи за порушення вимог пожежної безпеки передбачені у чинному законодавстві в 2024 році, — далі.
24544

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді