Затверджено мінімальні вимоги з охорони праці на будмайданчиках

Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках мають дотримуватись також фізичні особи, що виконують роботи за договором підряду

Міністерство соціальної політики України наказом від 23.06.2017 № 1050 затвердило:

  • мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках (далі — Вимоги № 1050);
  • перелік видів будівельних робіт, на які поширюються мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках;
  • перелік будівельних робіт, при виконанні яких існує підвищений ризик для життя і здоров’я працівників.

Ознайомитися з вимогами та переліками можна за ПОСИЛАННЯМ

Вимог № 1050 мають дотримуватись замовники, керівники будівництва, генеральні підрядники, підрядники, субпідрядники, а також фізичні особи, що забезпечують себе роботою самостійно. Вимоги № 1050 не поширюються на підприємства з видобутку корисних копалин.

Вимоги № 1050 розроблено на основі Директиви 92/57/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 24.06.1992 про мінімальні вимоги щодо безпеки і захисту здоров’я на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках (восьма окрема Директива у значенні частини 1 статті 16 Директиви 89/391/ЄЕС).

Якщо на будівельному майданчику будуть виконувати (виконують) будівельні роботи два і більше підрядників (включаючи генерального підрядника), або підрядник і фізична(і) особа(и), або фізичні особи, замовник або керівник будівництва призначає одного або кількох координаторів з питань охорони праці на стадії розроблення проектної документації на будівництво та координаторів з питань охорони праці на стадії будівництва.

Координатора з питань охорони праці на стадії розробки проектної документації призначають до початку розроблення проектної документації, а координатора з охорони праці на стадії будівництва — до початку виконання будівельних робіт. Допускається суміщення обов’язків координатора з питань охорони праці на стадії розроблення проектної документації на будівництво та координатора з питань охорони праці на стадії будівництва.

Вимоги № 1050 визначають права і обов’язки координаторів з питань охорони праці.

Окремі розділи Вимог № 1050 визначають обов’язки:

  • замовника, керівника будівництва;
  • підрядника;
  • фізичних осіб.

Також визначено мінімальні вимоги до робочих зон на будівельних майданчиках та до робочих місць на будівельних майданчиках:

  • в приміщеннях;
  • поза приміщеннями.
Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52

Безпека праці під час збирання зернових

Під час зернозбиральних робіт завжди задіяно багато сільськогосподарської техніки. Дуже часто роботи виконуються цілодобово та в умовах підвищених температур. Тому правильна організація робіт із збирання зернових допоможе уникнути небажаних аварійних ситуацій, можливих пожеж та травмування працівників.
54

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
12709

Безпечне проведення вогневих робіт

Дізнайтеся про основні вимоги охорони праці та пожежної безпеки при проведенні вогневих робіт. Перевірте правильність підготовки до виконання вогневих робіт за чеклістом.
29699

Класи професійного ризику виробництва

У статті ви знайдете алгоритм визначення класу професійного ризику виробництва та таблицю розподілу видів економічної діяльності за класами професійного ризику.
18688

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді