Затверджено мінімальні вимоги з охорони праці на будмайданчиках

Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках мають дотримуватись також фізичні особи, що виконують роботи за договором підряду

Міністерство соціальної політики України наказом від 23.06.2017 № 1050 затвердило:

  • мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках (далі — Вимоги № 1050);
  • перелік видів будівельних робіт, на які поширюються мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках;
  • перелік будівельних робіт, при виконанні яких існує підвищений ризик для життя і здоров’я працівників.

Ознайомитися з вимогами та переліками можна за ПОСИЛАННЯМ

Вимог № 1050 мають дотримуватись замовники, керівники будівництва, генеральні підрядники, підрядники, субпідрядники, а також фізичні особи, що забезпечують себе роботою самостійно. Вимоги № 1050 не поширюються на підприємства з видобутку корисних копалин.

Вимоги № 1050 розроблено на основі Директиви 92/57/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 24.06.1992 про мінімальні вимоги щодо безпеки і захисту здоров’я на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках (восьма окрема Директива у значенні частини 1 статті 16 Директиви 89/391/ЄЕС).

Якщо на будівельному майданчику будуть виконувати (виконують) будівельні роботи два і більше підрядників (включаючи генерального підрядника), або підрядник і фізична(і) особа(и), або фізичні особи, замовник або керівник будівництва призначає одного або кількох координаторів з питань охорони праці на стадії розроблення проектної документації на будівництво та координаторів з питань охорони праці на стадії будівництва.

Координатора з питань охорони праці на стадії розробки проектної документації призначають до початку розроблення проектної документації, а координатора з охорони праці на стадії будівництва — до початку виконання будівельних робіт. Допускається суміщення обов’язків координатора з питань охорони праці на стадії розроблення проектної документації на будівництво та координатора з питань охорони праці на стадії будівництва.

Вимоги № 1050 визначають права і обов’язки координаторів з питань охорони праці.

Окремі розділи Вимог № 1050 визначають обов’язки:

  • замовника, керівника будівництва;
  • підрядника;
  • фізичних осіб.

Також визначено мінімальні вимоги до робочих зон на будівельних майданчиках та до робочих місць на будівельних майданчиках:

  • в приміщеннях;
  • поза приміщеннями.
Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
79955

Журнал реєстрації нарядів допусків на виконання робіт з підвищеною небезпекою

Роботодавець зобов’язаний вести журнал реєстрації нарядів-допусків на проведення робіт з підвищеною небезпекою. У статті ви знайдете інформацію про ведення такого журналу та зможете скачати відповідну форму.
4188

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
11136

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також скачуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
112851