Внесено зміни до Правил пожежної безпеки України № 1417

МВС своїм наказом від 31.07.2017 № 657 вніс зміни до Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС від 30.12.2014 № 1417 (далі — Правила № 1417).

Зазначені зміни до Правил № 1417 внесені з метою приведення нормативно-правових актів у сфері пожежної безпеки у відповідність до законодавства та зменшення фінансового навантаження на суб'єкти господарювання.

Внесено зміни до Правил пожежної безпеки України № 1417 Ознайомтеся з аналізом нововведень до Правил пожежної безпеки в Україні

Приклади Внесених змін до перших двох розділів Правил № 1417

Скачати повний текст змін:

Внесено зміни до Правил пожежної безпеки України № 1417

Відтепер у розділі І Правил № 1417:

  • проекти галузевих правил пожежної безпеки погоджуються ДСНС України відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України (в попередній редакції: «у порядку, визначеному законодавством»).

Розділ ІІ Правил № 1417 зазнав наступних змін:

  • працівники об’єкта мають бути ознайомлені з цими вимогами на інструктажах або (в попередній редакції «або» було відсутнє) під час проходження пожежно-технічного мінімуму;
  • для кожного приміщення об'єкта мають бути розроблені та затверджені керівником об'єкта або уповноваженою ним посадовою особою (в попередній редакції згадки про уповноваженого не було) інструкції про заходи пожежної безпеки.
  • інструкції про заходи пожежної безпеки не розробляються для душових, басейнів, мийних, умивалень та санвузлів, а також для коридорів та вестибюлів (повністю новий абзац у п. 4 розділу ІІ Правил № 1417);
  • скорочення «об’єкти з масовим перебуванням людей» виключено з п. 5 розділу ІІ Правил № 1417. Використовується формулювання «на об'єктах з постійним або тимчасовим перебуванням на них 100 і більше осіб або таких, що мають хоча б одне окреме приміщення з одночасним перебуванням 50 і більше осіб»;
  • розділ ІІ Правил № 1417 доповнено новим пунктом (п. 22) в такій редакції: «Під час експлуатації об'єктів забороняється знижувати рівень пожежної безпеки, встановлений законодавством, яке було чинним на момент початку використання об'єкта»…

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про призначення відповідальних за пожежну безпеку

Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
107481

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
79397

Чи може інженер з охорони праці відповідати за пожежну безпеку

Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
12158

Вимоги до експлуатації вогнегасників

Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
16784

Добровільна пожежна дружина на підприємстві

З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?
29427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді