На засіданні Уряду, яке відбулося 04.07.2017, було запропоноване рішення щодо врегулювати питання стягування з підприємств штрафів за несвоєчасну подачу звітності через масштабну хакерську атаку на корпоративні та державні мережі, яка сталася 27-го червня 2017 року.
Представляючи відповідне рішення Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відзначив, що воно оформлене в спеціальний законопроект, ухвалення якого дозволить захистити підприємства.
«Будемо вносити короткий закон, який дасть можливість уникнути цієї відповідальності усім тим, хто внаслідок хакерської атаки, яка пішла по Україні та усьому світу, не зміг вчасно подати звітність. Маємо захищати бізнес і допомагати йому», – зазначив Глава Уряду.
Також Служба безпеки України оприлюднила Рекомендації щодо захисту комп’ютерів від кібератаки вірусу-вимагача.
Скачати Рекомендації СБУ
Нагадаємо
27.06.2017 сталася масштабна кібератака, яка порушила роботу багатьох підприємств та державних установ. Станом на сьогодні всі стратегічні підприємства, в тому числі підприємства з забезпечення безпеки держави, працюють в штатному режимі.
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець