Фахівці Держпраці роз’яснили, чи можливо звільнити працівника з роботи в період його тимчасової непрацездатності?
Фахівці Держпраці роз’яснили, чи можливо звільнити працівника з роботи в період його тимчасової непрацездатності?
Відповідно до статті 40 Кодексу законів про працю України (КЗпП), працівник в період його тимчасової непрацездатності не може бути звільнений з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (роботодавця). Проте існують випадки, коли за таких умов звільнення все ж можливе, а саме:
- нез’явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не враховуючи відпустки по вагітності і пологах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні (пункт 5 статті 40 КЗпП);
- повна ліквідація підприємства, установи, організації.
Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не може бути визнано обґрунтованим, якщо в день звільнення працівнику видано лікарняний листок (довідку в установлених законом випадках) про його тимчасову непрацездатність.
Щодо звільнення працівника в період тимчасової непрацездатності з власної ініціативи, чинне законодавство не містить жодного обмеження.
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець