Фахівці Держпраці роз’яснили, чи можливо звільнити працівника з роботи в період його тимчасової непрацездатності?
Фахівці Держпраці роз’яснили, чи можливо звільнити працівника з роботи в період його тимчасової непрацездатності?
Відповідно до статті 40 Кодексу законів про працю України (КЗпП), працівник в період його тимчасової непрацездатності не може бути звільнений з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (роботодавця). Проте існують випадки, коли за таких умов звільнення все ж можливе, а саме:
- нез’явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не враховуючи відпустки по вагітності і пологах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні (пункт 5 статті 40 КЗпП);
- повна ліквідація підприємства, установи, організації.
Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не може бути визнано обґрунтованим, якщо в день звільнення працівнику видано лікарняний листок (довідку в установлених законом випадках) про його тимчасову непрацездатність.
Щодо звільнення працівника в період тимчасової непрацездатності з власної ініціативи, чинне законодавство не містить жодного обмеження.
Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
Про особливості роботи з локальними документами підприємства, зокрема, як правильно вносити зміни до локальних нормативних актів з охорони праці, — дізнайтеся зі статті
Дізнайтеся для чого створюють комісію з питань надзвичайних ситуацій, які документи розробити для її функціонування та як спланувати роботу комісії.
Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.