Звільнення працівника в період його тимчасової непрацездатності

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Фахівці Держпраці роз’яснили, чи можливо звільнити працівника з роботи в період його тимчасової непрацездатності?

Фахівці Держпраці роз’яснили, чи можливо звільнити працівника з роботи в період його тимчасової непрацездатності?

Відповідно до статті 40 Кодексу законів про працю України (КЗпП), працівник в період його тимчасової непрацездатності не може бути звільнений з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (роботодавця). Проте існують випадки, коли за таких умов звільнення все ж можливе, а саме:

  • нез’явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не враховуючи відпустки по вагітності і пологах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні (пункт 5 статті 40 КЗпП);
  • повна ліквідація підприємства, установи, організації.

Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не може бути визнано обґрунтованим, якщо в день звільнення працівнику видано лікарняний листок (довідку в установлених законом випадках) про його тимчасову непрацездатність.

Щодо звільнення працівника в період тимчасової непрацездатності з власної ініціативи, чинне законодавство не містить жодного обмеження.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
940

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64534

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді