У суді підтверджено законність дій ГУ Держпраці у Львівській області при перевірці підприємства

Львівський окружний адміністративний суд підтвердив правомірність дій ГУ Держпраці у Львівській обл. щодо Приватного акціонерного товариства «Перемишлянський приладобудівний завод «Модуль».

Уповноважені особи ГУ Держпраці у Львівській обл. застосували штрафні санкції щодо підприємства у розмiрi 58 000 грн за порушення вимог трудового законодавства, а саме:

  • розмір мінімальної заробітної плати не дотримувався у повному обсязі;
  • працівники не отримували доплату за роботу в нічний час та оплату у подвійному розмірі за роботу у святкові i неробочі дні.

У липні минулого року підприємство звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до ГУ Держпраці у Львiвськiй обл. про визнання протиправною i скасування постанови начальника ГУ Держпраці у Львiвськiй обл. про накладення штрафу у розмiрi 58 000 грн.

Колегія суддів Львівського окружного адмінсуду не задовільнила цю апеляційну скаргу. Суд дійшов висновку, що покликання позивача на незаконність проведення перевірки, а відтак і незаконність винесеної за її результатами постанови про накладення штрафу, є безпідставними та необґрунтованими. Позапланова перевірка проводилася службовими особами ГУ Держпраці у Львівській обл. на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений законом.

Джерело: офіційний портал Держпраці


Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1926

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
101976

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45856

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
50225