Львівський окружний адміністративний суд підтвердив правомірність дій ГУ Держпраці у Львівській обл. щодо Приватного акціонерного товариства «Перемишлянський приладобудівний завод «Модуль».
Уповноважені особи ГУ Держпраці у Львівській обл. застосували штрафні санкції щодо підприємства у розмiрi 58 000 грн за порушення вимог трудового законодавства, а саме:
- розмір мінімальної заробітної плати не дотримувався у повному обсязі;
- працівники не отримували доплату за роботу в нічний час та оплату у подвійному розмірі за роботу у святкові i неробочі дні.
У липні минулого року підприємство звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до ГУ Держпраці у Львiвськiй обл. про визнання протиправною i скасування постанови начальника ГУ Держпраці у Львiвськiй обл. про накладення штрафу у розмiрi 58 000 грн.
Колегія суддів Львівського окружного адмінсуду не задовільнила цю апеляційну скаргу. Суд дійшов висновку, що покликання позивача на незаконність проведення перевірки, а відтак і незаконність винесеної за її результатами постанови про накладення штрафу, є безпідставними та необґрунтованими. Позапланова перевірка проводилася службовими особами ГУ Держпраці у Львівській обл. на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений законом.
Джерело: офіційний портал Держпраці
Що потрібно знати роботодавцям про залучення працівників до роботи у вихідні та святкові дні під час воєнного стану. Читайте статтю та «озброюйтесь» новим законодавчими нормами.
Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.