Львівський окружний адміністративний суд підтвердив правомірність дій ГУ Держпраці у Львівській обл. щодо Приватного акціонерного товариства «Перемишлянський приладобудівний завод «Модуль».
Уповноважені особи ГУ Держпраці у Львівській обл. застосували штрафні санкції щодо підприємства у розмiрi 58 000 грн за порушення вимог трудового законодавства, а саме:
- розмір мінімальної заробітної плати не дотримувався у повному обсязі;
- працівники не отримували доплату за роботу в нічний час та оплату у подвійному розмірі за роботу у святкові i неробочі дні.
У липні минулого року підприємство звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до ГУ Держпраці у Львiвськiй обл. про визнання протиправною i скасування постанови начальника ГУ Держпраці у Львiвськiй обл. про накладення штрафу у розмiрi 58 000 грн.
Колегія суддів Львівського окружного адмінсуду не задовільнила цю апеляційну скаргу. Суд дійшов висновку, що покликання позивача на незаконність проведення перевірки, а відтак і незаконність винесеної за її результатами постанови про накладення штрафу, є безпідставними та необґрунтованими. Позапланова перевірка проводилася службовими особами ГУ Держпраці у Львівській обл. на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений законом.
Джерело: офіційний портал Держпраці
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.