Стала відома причина нещасного випадку на шахті «Степова»

На офіційному сайті Держпраці з’явилося повідомлення про оприлюднення причин нещасного випадку на шахті «Степова» урядовою комісією.

«Урядова комісія з розслідування причин трагедії на шахті «Степова» відпрацювала всі можливі питання щодо матеріально-технічного стану, функціонування системи охорони праці, відповідної підготовки і навчання шахтарів, а також роботи Держпраці і Міненерговугілля. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час брифінгу, підбиваючи підсумки роботи  комісії.

Головними причинами трагедії є неналежна робота системи безпеки УТАС, недотримання норм провітрювання у шахті. Термін дії дозвільної документації на виконання небезпечних робіт закінчився 14.11.2016. «Ці висновки будуть зазначені в рекомендаціях щодо перевірки всіх шахт України та розглянуті на найближчому засіданні Уряду», – повідомив Геннадій Зубко.

На засіданні зазначалося, що термін дії дозвільної документації закінчився і на іншій шахті ДП «Львіввугілля» – Червоноградській.

За результатами роботи урядової комісії буде створена окрема робоча група з фахівців комісії та експертів науково-дослідних інститутів для перевірки роботи системи УТАС на інших шахтах вугільної галузі України.

Серед інших причин трагедії: підвищений рівень метану в шахті, невідповідність кабельної продукції технічним вимогам, проведення не в повному обсязі інструктажу та навчання персоналу, а також проблема з фінансуванням шахти «Степова», зокрема блокування рахунків» – прес-служба Держпраці.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70348

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
19842

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
47563

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді