Держпраці виявило чисельні порушення під час перевірок мотузкових парків на Житомирщині

Мотузкові парки та ігрові майданчики, які працюють в містах Житомирської області, продовжують становити небезпеку як для відвідувачів, так і для самих працівників.

Про це опублікована інформація на сайті управління Держпраці в Житомирській області.

«Під час перевірок дитячих майданчиків фахівці Держпраці виявили чисельні недоліки. Зокрема, у більшості випадків немає відповідальної особи за безпечну експлуатацію атракціонів на майданчику, технічна документація відсутня, атракціони не відповідають нормам з охорони праці, відсутні акти щорічного огляду, у деяких випадках майданчики не стоять на балансі підприємства, тому і відповідальність за безпечну експлуатацію керівник підприємства не несе. Дані порушення можуть привести до травмування дітей, у тому числі зі смертельними наслідками. Стосовно мотузкових парків Вадим Степанчук наголосив, що такі парки становлять підвищену небезпеку як для відвідувачів, так і для працівників. Проте зараз у чинному законодавстві України відсутні вимоги до їх будови. Як наслідок, у 2016 році у Житомирській області шістнадцятирічний юнак, який працював інструктором на канатній дорозі, через несправність обладнання зірвався з восьмиметрової висоти на асфальт і загинув», – повідомила прес-служба управління.

«З метою забезпечення сталого і безпечного функціонування такого типу розваг управління звернулось до Держпраці з ініціативою розробки та затвердження вимог до будови мотузкових парків на території України», – прес-служба.


У минулому році на Житомирщині було травмовано 129 осіб, що на 27 осіб більше ніж у 2015-му. Основними причинами виробничого травматизму фахівці називають недосконалу організацію охорони праці на підприємствах та нехтування працюючими правил безпеки.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
111394

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
16756

Аудит охорони праці

Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
22850

Зразок відповіді на припис інспектора праці

За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.
30515

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді