Сьогодні (07.03.2017) до контактного центру поліції Києва надійшло повідомлення про нещасний випадок на будівництві.
«Чоловік допомагав колегам перемістити металеву конструкцію вагою близько тонни, якою його придушило. Розпочато кримінальне провадження.
На лінію 102 від лікаря надійшло повідомлення про те, що на території підприємства на вулиці Пост-Волинській стався нещасний випадок. Працівник – 42-річний житель Київської області – допомагав колегам перемістити один із механізмів вагою близько тонни на інше місце. Важка конструкція упала на чоловіка, внаслідок чого він отримав смертельні травми.
Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 (Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Правоохоронці встановлюють обставини події» – повідомляє відділ комунікації поліції Києва.
Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
Дізнайтеся про новації у сфері соціального страхування: хто здійснює страхові виплати, який розмір і строки цих виплат, хто ухвалює рішення про призначення допомоги та як виплачувати допомогу потерпілим на виробництві.
Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.
Дізнайтеся зі статті, як внести зміни до інструкції з охорони праці та правильно впровадити оновлені вимоги згідно з законодавством і особливостями виробничого процесу.
Розслідування нещасних випадків невиробничого характеру не завжди відбувається відповідно до вимог законодавства. Чому небезпечно так робити та до яких наслідків це може призвести — розповідає експерт.