Як зазначено на сайту Уряду, прийняття рішення зумовлене реорганізацією Держсанепідслужби відповідно до постанови Кабміну від 10 вересня 2014 р. № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади».
МОЗ здійснює реєстрацію (перереєстрацію) дезінфекційних засобів на підставі поданих документів або позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи, що виданий до моменту набрання чинності Порядком державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів (затверджений постановою Кабміну від 3 липня 2006 р. № 908; далі – Порядок).
Скачати перелік документів
Державній реєстрації (перереєстрації) підлягають засоби, на які встановлені гігієнічні нормативи та які призначені для:
- здійснення дезінфекційних заходів в осередках інфекційних хвороб, закладах охорони здоров’я, дошкільних навчальних закладах;
- «холодної» стерилізації медичних виробів;
- дезінфекції рук медичних працівників;
- профілактичної дезінфекції житлових, виробничих, навчальних, санітарно-побутових та інших приміщень, будівель і споруд, транспортних засобів, об’єктів громадського харчування та торгівлі, територій населених пунктів, у місцях масового відпочинку та рекреаційних зонах;
- промислової дезінфекції;
- миття і очищення в побуті та промисловості з дезінфекційними властивостями;
- дезінфекції повітря в приміщеннях, води (крім питної), промислових та побутових стоків;
- знищення переносників збудників інфекційних хвороб (інсектицидні);
- знищення синантропних комах у середовищі життєдіяльності людини;
- відлякування комах;
- знищення гризунів, які є джерелами та переносниками збудників інфекційних хвороб;
- деконтамінації шкіри рук персоналу підприємств харчової та переробної промисловості, громадського харчування, торгівлі;
- достерилізаційного очищення медичних виробів;
- контролю за якістю стерилізації та достерилізаційного очищення медичних виробів.
Протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення про реєстрацію (перереєстрацію) засобу інформація про нього має бути внесена до Державного реєстру дезінфекційних засобів. Строк дії реєстрації (перереєстрації) – п’ять років. Однак за бажанням заявника він може бути скорочений.
У Порядку також вказано, в яких випадках потрібно здійснювати перереєстрацію засобів та наведено підстави для відмови у реєстрації (перереєстрації).
Перевірте себе та пройдіть тест на тему: «Безпечне використання дезінфекційних засобів на виробництві»
Ну думку урядовців, завдяки відновленню механізму державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів в обіг потраплятимуть тільки ефективні та якісні дезінфекційні засоби. Своєю чергою, це дозволить зменшити кількість інфекційних хвороб людини, сприятиме локалізації та ліквідації їх спалахів та епідемій.