Колективні договори: Рада посилила відповідальність за порушення

Ухилення від перегляду умов також каратиметься

image33

Охорона праці в колективному договорі

Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства про колективні угоди та договори» (законопроєкт № 7629). Документ передбачає посилити відповідальність за порушення вимог законодавства під час укладення та виконання колективних угод і договорів.

Зміни до статей 411—414 КпАП підвищують розмір штрафу для осіб, які представляють роботодавців чи профспілки, за окремі види правопорушень, а саме — якщо такі особи:

  • ухиляються від участі в колективних переговорах щодо укладення, зміни чи доповнення колективної угоди, договору, які письмово ініціювала одна зі сторін колективних переговорів, — сума штрафу для таких осіб складатиме від 10 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ);
  • умисно порушують встановлений законодавством строк проведення консультацій щодо початку колективних переговорів, — від 10 до 50 НМДГ;
  • не надають інформацію про укладення колективного договору, внесення до нього змін або таку, що необхідна для ведення колективних переговорів і здійснення контролю за виконанням колективних угод, договорів, — від 5 до 10 НМГД.

Штраф не накладатиметься на осіб, що представляють роботодавців, у яких кількість працівників не перевищує 25 осіб, і профспілки, коли вони представляють інтереси працівників таких роботодавців.

Закон набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування, через шість місяців із дня припинення чи скасування воєнного стану.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
75

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22570

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21312

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234135

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70410

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді