Охорона праці в колективному договорі
Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства про колективні угоди та договори» (законопроєкт № 7629). Документ передбачає посилити відповідальність за порушення вимог законодавства під час укладення та виконання колективних угод і договорів.
Зміни до статей 411—414 КпАП підвищують розмір штрафу для осіб, які представляють роботодавців чи профспілки, за окремі види правопорушень, а саме — якщо такі особи:
- ухиляються від участі в колективних переговорах щодо укладення, зміни чи доповнення колективної угоди, договору, які письмово ініціювала одна зі сторін колективних переговорів, — сума штрафу для таких осіб складатиме від 10 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ);
- умисно порушують встановлений законодавством строк проведення консультацій щодо початку колективних переговорів, — від 10 до 50 НМДГ;
- не надають інформацію про укладення колективного договору, внесення до нього змін або таку, що необхідна для ведення колективних переговорів і здійснення контролю за виконанням колективних угод, договорів, — від 5 до 10 НМГД.
Штраф не накладатиметься на осіб, що представляють роботодавців, у яких кількість працівників не перевищує 25 осіб, і профспілки, коли вони представляють інтереси працівників таких роботодавців.
Закон набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування, через шість місяців із дня припинення чи скасування воєнного стану.