Коли йти у відпустку, вирішуватимуть самі вагітні

Парламент підтримав відповідний закон

image10

Які права та обмеження в роботі для вагітних жінок і працівниць із дітьми

Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами» (законопроєкт № 9271).

Документ надає можливість вагітній жінці визначати дату початку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами на власний розсуд і з урахуванням медичних показань.

Дні відпустки, передбачені законодавством до пологів, жінка матиме змогу перенести та використати частково або повністю після пологів, починаючи з дня, який вона визначить.

arrow-g10206e1f0_640.pngБільше про охорону праці жінок в Україні

Загальна тривалість відпустки не може перевищувати сумарно:

  • 126 календарних днів (к. д.);
  • 140 к. д. — якщо жінка народила двох і більше дітей або якщо були ускладнені пологи;
  • 180 к. д. — для жінок, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Наприклад, жінка зможе використати 20 днів відпустки до очікуваної дати пологів та 106 днів — після. Загальна тривалість відпустки залишиться незмінною та становитиме 126 днів. Або використати дні відпустки в будь-якому розподілі в межах їх загальної кількості.

Нагадаємо: зараз тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами становить 126 к. д. (70 к. д. відпустки до пологів і 56 к. д. після). У разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів тривалість відповідної відпустки становить 140 к. д. (70 днів до пологів і 70 після).

Жінки не мають можливості змінити дату початку відпустки у зв’язку з вагітністю і пологами, навіть якщо вони почуваються добре та бажають продовжувати працювати.

Якщо жінка не бажає розпочинати декретну відпустку пізніше або наявні медичні протипоказання, діятиме стандартний розподіл днів відпустки до та після пологів. 

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73010

Аварія на виробництві

Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
29066

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
110730

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
67874

Акт-допуск на виконння будівельно-монтажних робіт

Перед початком будівельно-монтажних робіт на діючому підприємстві замовник і генпідрядник повинні оцінити ризики, визначити небезпечні зони та скласти акт-допуск. Хто відповідає за безпеку та які заходи необхідно виконати – читайте у статті
45

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді