Робота з кран-балкою: вимоги безпеки та призначення відповідальної особи

2789

Запитання

На підприємстві в роботі використовують кран-балку: чи потрібно призначати відповідальну особу та які аспекти вона має контролювати?

Відповідь

image87

Експлуатуємо вантажопідіймальні крани та обладнання безпечно

Згідно з роз'ясненням Державної служби з питань праці, на підприємстві при експлуатації кран-балок слід призначити працівників, відповідальних:

  • за нагляд за безпечною експлуатацією обладнання;
  • за утримання обладнання в справному стані;
  • за безпечне проведення робіт вантажопідіймальними кранами, машинами, мобільними підйомниками.

Робота з кран-балкою: вимоги безпеки та призначення відповідальної особиIнструкція з охорони праці для кранівників (машиністів) кранів мостового типу

Відповідальний працівник, який здійснюватиме нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією, має попередньо пройти підготовку та перевірку знань з охорони праці. Зокрема, така особа має знати вимоги правил та відповідних інструкцій для:

  • машиністів обладнання;
  • стропальників;
  • слюсарів (електрослюсарів) з ремонту та обслуговування обладнання.

Також слід вивчити інструкції виробників щодо монтажу та експлуатації обладнання.  

У паспорті обладнання слід зазначити посаду, прізвище, ім’я та по батькові відповідальної особи, а також номер та дату наказу про призначення (з підписом самого працівника).

Зауважте також: необхідно зробити допуски до виконання своїх обов’язків обслуговувальним і ремонтним персоналом.

Джерело: Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77284

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78451

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
113004

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108982