Робота з кран-балкою: вимоги безпеки та призначення відповідальної особи

693

Запитання

На підприємстві в роботі використовують кран-балку: чи потрібно призначати відповідальну особу та які аспекти вона має контролювати?

Відповідь

image31

Експлуатуємо вантажопідіймальні крани та обладнання безпечно

Згідно з роз'ясненням Державної служби з питань праці, на підприємстві при експлуатації кран-балок слід призначити працівників, відповідальних:

  • за нагляд за безпечною експлуатацією обладнання;
  • за утримання обладнання в справному стані;
  • за безпечне проведення робіт вантажопідіймальними кранами, машинами, мобільними підйомниками.

Робота з кран-балкою: вимоги безпеки та призначення відповідальної особиIнструкція з охорони праці для кранівників (машиністів) кранів мостового типу

Відповідальний працівник, який здійснюватиме нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією, має попередньо пройти підготовку та перевірку знань з охорони праці. Зокрема, така особа має знати вимоги правил та відповідних інструкцій для:

  • машиністів обладнання;
  • стропальників;
  • слюсарів (електрослюсарів) з ремонту та обслуговування обладнання.

Також слід вивчити інструкції виробників щодо монтажу та експлуатації обладнання.  

У паспорті обладнання слід зазначити посаду, прізвище, ім’я та по батькові відповідальної особи, а також номер та дату наказу про призначення (з підписом самого працівника).

Зауважте також: необхідно зробити допуски до виконання своїх обов’язків обслуговувальним і ремонтним персоналом.

Джерело: Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88336

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7728

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1805

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4884

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25572