Робота з кран-балкою: вимоги безпеки та призначення відповідальної особи

1323

Запитання

На підприємстві в роботі використовують кран-балку: чи потрібно призначати відповідальну особу та які аспекти вона має контролювати?

Відповідь

image16

Експлуатуємо вантажопідіймальні крани та обладнання безпечно

Згідно з роз'ясненням Державної служби з питань праці, на підприємстві при експлуатації кран-балок слід призначити працівників, відповідальних:

  • за нагляд за безпечною експлуатацією обладнання;
  • за утримання обладнання в справному стані;
  • за безпечне проведення робіт вантажопідіймальними кранами, машинами, мобільними підйомниками.

Робота з кран-балкою: вимоги безпеки та призначення відповідальної особиIнструкція з охорони праці для кранівників (машиністів) кранів мостового типу

Відповідальний працівник, який здійснюватиме нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією, має попередньо пройти підготовку та перевірку знань з охорони праці. Зокрема, така особа має знати вимоги правил та відповідних інструкцій для:

  • машиністів обладнання;
  • стропальників;
  • слюсарів (електрослюсарів) з ремонту та обслуговування обладнання.

Також слід вивчити інструкції виробників щодо монтажу та експлуатації обладнання.  

У паспорті обладнання слід зазначити посаду, прізвище, ім’я та по батькові відповідальної особи, а також номер та дату наказу про призначення (з підписом самого працівника).

Зауважте також: необхідно зробити допуски до виконання своїх обов’язків обслуговувальним і ремонтним персоналом.

Джерело: Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343