Робота з кран-балкою: вимоги безпеки та призначення відповідальної особи

2582

Запитання

На підприємстві в роботі використовують кран-балку: чи потрібно призначати відповідальну особу та які аспекти вона має контролювати?

Відповідь

image27

Експлуатуємо вантажопідіймальні крани та обладнання безпечно

Згідно з роз'ясненням Державної служби з питань праці, на підприємстві при експлуатації кран-балок слід призначити працівників, відповідальних:

  • за нагляд за безпечною експлуатацією обладнання;
  • за утримання обладнання в справному стані;
  • за безпечне проведення робіт вантажопідіймальними кранами, машинами, мобільними підйомниками.

Робота з кран-балкою: вимоги безпеки та призначення відповідальної особиIнструкція з охорони праці для кранівників (машиністів) кранів мостового типу

Відповідальний працівник, який здійснюватиме нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією, має попередньо пройти підготовку та перевірку знань з охорони праці. Зокрема, така особа має знати вимоги правил та відповідних інструкцій для:

  • машиністів обладнання;
  • стропальників;
  • слюсарів (електрослюсарів) з ремонту та обслуговування обладнання.

Також слід вивчити інструкції виробників щодо монтажу та експлуатації обладнання.  

У паспорті обладнання слід зазначити посаду, прізвище, ім’я та по батькові відповідальної особи, а також номер та дату наказу про призначення (з підписом самого працівника).

Зауважте також: необхідно зробити допуски до виконання своїх обов’язків обслуговувальним і ремонтним персоналом.

Джерело: Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113454

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8575

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1458

Охорона праці молодих працівників

Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.
2870