Калібрування манометрів: види повірок

750

Запитання

Чи потрібно проводити калібрування манометрів, якщо міжповірочний інтервал ще не закінчився?

Відповідь

Калібрування манометрів: види повірокПовірка (калібрування) манометра — це комплекс операцій, які виконуються для підтвердження відповідності манометра встановленим метрологічним вимогам. 

Пожежна безпека під час експлуатації газопроводів і газового обладнання

Під час повірки визначають похибку та порівнюють з допустимими значеннями (їх можна знайти в експлуатаційних документах).

Держпраці виокремлює такі види повірок:

  • первинна — при випуску манометра з виробництва, при ввезенні з імпорту, після ремонту;
  • періодична — після закінчення міжповірочного інтервалу;
  • позачергова — при порушенні функціонування манометра в разі механічного пошкодження або втрати документів;
  • інспекційна — за рішенням органу державної метрологічної служби (проводиться під метрологічним контролем);
  • експертна — при появі розбіжностей з приводу придатності манометра до роботи.

Калібрування манометрів: види повірокЗразок інструкції з охорони праці під час експлуатації обладнання, яке працює під тиском

За результатами повірки манометр можуть визнати непридатним до застосування та оформити відповідне повідомлення.

Загалом же результати повірки засвідчують свідоцтвом або записом у формулярі. 

Міжповірочні інтервали законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями затверджено наказом Мінекономрозвитку України 13.10.2016 № 1747. Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 374.

Варто уважно стежити за своєчасним поданням манометрів на повірку. 

Джерело: Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Чи потрібний дозвіл на експлуатацію балонів

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
228585

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
29464

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
22585

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — підкажемо у статті.
16605

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
126580