Калібрування манометрів: види повірок

1003

Запитання

Чи потрібно проводити калібрування манометрів, якщо міжповірочний інтервал ще не закінчився?

Відповідь

Калібрування манометрів: види повірокПовірка (калібрування) манометра — це комплекс операцій, які виконуються для підтвердження відповідності манометра встановленим метрологічним вимогам. 

Пожежна безпека під час експлуатації газопроводів і газового обладнання

Під час повірки визначають похибку та порівнюють з допустимими значеннями (їх можна знайти в експлуатаційних документах).

Держпраці виокремлює такі види повірок:

  • первинна — при випуску манометра з виробництва, при ввезенні з імпорту, після ремонту;
  • періодична — після закінчення міжповірочного інтервалу;
  • позачергова — при порушенні функціонування манометра в разі механічного пошкодження або втрати документів;
  • інспекційна — за рішенням органу державної метрологічної служби (проводиться під метрологічним контролем);
  • експертна — при появі розбіжностей з приводу придатності манометра до роботи.

Калібрування манометрів: види повірокЗразок інструкції з охорони праці під час експлуатації обладнання, яке працює під тиском

За результатами повірки манометр можуть визнати непридатним до застосування та оформити відповідне повідомлення.

Загалом же результати повірки засвідчують свідоцтвом або записом у формулярі. 

Міжповірочні інтервали законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями затверджено наказом Мінекономрозвитку України 13.10.2016 № 1747. Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 374.

Варто уважно стежити за своєчасним поданням манометрів на повірку. 

Джерело: Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Чи потрібний дозвіл на експлуатацію балонів

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14317

Лісосічні роботи: організація безпечних умов праці

Як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання. Про все це, а також про основні причини травмування працівників лісової галузі та про профілактику нещасних випадків — далі у статті.
11722

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
23072

Робота при низьких температурах повітря

Робота при низьких температурах повітря може бути небезпечною для здоров'я працівників. Низькі температури можуть призвести до переохолодження, обмороження та інших захворювань. Норми роботи при низькій температурі та яка допустима температура на робочому місці, читайте у статті.
293

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
31299