Земляні роботи і безпека інженерних комунікацій

345

Запитання

Бригада працівників проводитиме земляні роботи, але немає точної інформації, де саме пролягають підземні комунікації. Як організувати роботи в такому разі?

Відповідь

Земляні роботи і безпека інженерних комунікацій Охоронні зони інженерних комунікацій та електричних мереж

Визначаючи пов’язані з експлуатацією інженерних комунікацій вимоги безпеки під час земляних робіт слід спиратися на відповідні розділи нормативно-правових актів з охорони праці.

Перед початком робіт (на етапі підготовки) потрібно виявити можливі місця охоронних зон підземних комунікацій. Якщо ж немає змоги визначити їх точно, потрібно буде для виявлення комунікацій провести зондування ґрунту (або ж ручне шурфування).

Якщо працівники вже в процесі роботи виявляють кабелі, трубопроводи, підземні об'єкти чи ж просто незнайомі предмети, які не були вказані у планах та схемах, слід поінформувати про це керівництво та припинити роботу (аж поки не з’ясують, що це за об'єкти та не отримають дозвіл на продовження діяльності).

У Держпраці також наголосили на таких вимогах безпеки безпосередньо під час виконання робіт: 

  • територію огороджують в місцях можливого проходу людей і руху транспорту (з використанням попереджувальних написів);
  • в нічний час територія має бути забезпечена сигнальним освітленням;
  • відстань від бровки (зовнішнього краю) виїмки до грунту з виїмки, робочого інструменту та матеріалів має становити не менш ніж 0,5 м;
  • переміщення будівельно-дорожніх машин має відбуватися за межами призми можливого обвалення грунту виїмки;
  • працівники мають розміститися так, щоб не травмувати одне одного робочим інструментом.

Важливо, що у разі появи шкідливих газів роботу слід негайно припинити. Працівники мають залишити ділянку та повідомити про ситуацію своє керівництво.

Земляні роботи і безпека інженерних комунікаційЗаборонено: 

  • відвалювати грунту на розташовані поруч зони, де проходять інші інженерні комунікації;
  • розробляти грунт шляхом підкопування. 

Зауважте: якщо земляні роботи проводитимуться в охоронній зоні інженерних комунікацій, потрібні наряд-допуск та письмовий дозвіл від організації, яка експлуатує ці комунікації.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці під час вантажно-розвантажувальних робіт

Роботодавець повинен подбати про організацію безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві та розробити й затвердити відповідну організаційно-технологічну документацію. Як правильно це зробити — далі у статті.
26362

Наказ про призначення особи, відповідальної за газове господарство

Визначити обов'язки працівників, які відповідатимуть на підприємстві за технічний стан, безпечну експлуатацію газового господарства та за облік використаного природного газу допоможе наказ про призначення особи, відповідальної за газове господарство.
9600

Як оформити акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

У статті наводимо приклад Акта-допуску на виконання робіт підвищеної небезпеки на території підприємства (структурного підрозділу, дільниці), який ви можете адаптувати до умов вашого підприємства.
4552

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
86572

Журнал реєстрації нарядів допусків на виконання робіт з підвищеною небезпекою

Роботодавець зобов’язаний вести журнал реєстрації нарядів-допусків на проведення робіт з підвищеною небезпекою. У статті ви знайдете інформацію про ведення такого журналу та зможете скачати відповідну форму.
5374