Мобільні котельні установки замість стаціонарних

872

Запитання

Що треба робити, якщо на підприємстві замість стаціонарної котельні використовують мобільні блочно-модульні установки?

Відповідь

Мобільні котельні установки замість стаціонарних Як розробити інструкції з охорони праці на підприємстві

Блочно-модульні та транспортабельні котельні установки використовуються, зокрема, для опалення приміщень та гарячого водопостачання у зв’язку із пошкодженням енергетичної системи внаслідок обстрілів.  

Блочно-модульні установки складаються з декількох модулів, які мають компактні розміри, що дозволяють їх перевезення транспортними засобами, а транспортабельні — це цілісний технологічний комплекс, повністю підготовлений до експлуатації.  Такі установки швидко підключаються до зовнішніх комунікацій і не потребують монтажу на новому місці. Вони мають споряджатися електрогенераторами для живлення обладнання та освітлення.

Мобільні котельні установки замість стаціонарнихСкачайте інструкцію з охорони праці оператора котельні

Що стосується безпечної експлуатації, то тут вимоги такі ж, що й до звичайної стаціонарної котельної установки (за винятком монтажу).

Якщо на підприємстві є такі котли, потрібно розробити відповідні інструкції з охорони праці та забезпечити умови їх експлуатації та утримання у справному стані.

Також потрібно: 

  • призначити відповідального за справний стан і безпечну експлуатацію обладнання;
  • забезпечити працівників інструкціями; 
  • призначити кваліфікований персонал для обслуговування;
  • забезпечити періодичне навчання та перевірку знань працівників; 
  • забезпечити регулярне обстеження котельних установок.


Для того, щоб ремонтувати обладнання, слід отримати дозвіл Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Зауважте: під час дії воєнного стану роботи підвищеної небезпеки можна виконувати на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108825

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
146205

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
52946

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139155