Мобільні котельні установки замість стаціонарних

483

Запитання

Що треба робити, якщо на підприємстві замість стаціонарної котельні використовують мобільні блочно-модульні установки?

Відповідь

Мобільні котельні установки замість стаціонарних Як розробити інструкції з охорони праці на підприємстві

Блочно-модульні та транспортабельні котельні установки використовуються, зокрема, для опалення приміщень та гарячого водопостачання у зв’язку із пошкодженням енергетичної системи внаслідок обстрілів.  

Блочно-модульні установки складаються з декількох модулів, які мають компактні розміри, що дозволяють їх перевезення транспортними засобами, а транспортабельні — це цілісний технологічний комплекс, повністю підготовлений до експлуатації.  Такі установки швидко підключаються до зовнішніх комунікацій і не потребують монтажу на новому місці. Вони мають споряджатися електрогенераторами для живлення обладнання та освітлення.

Мобільні котельні установки замість стаціонарнихСкачайте інструкцію з охорони праці оператора котельні

Що стосується безпечної експлуатації, то тут вимоги такі ж, що й до звичайної стаціонарної котельної установки (за винятком монтажу).

Якщо на підприємстві є такі котли, потрібно розробити відповідні інструкції з охорони праці та забезпечити умови їх експлуатації та утримання у справному стані.

Також потрібно: 

  • призначити відповідального за справний стан і безпечну експлуатацію обладнання;
  • забезпечити працівників інструкціями; 
  • призначити кваліфікований персонал для обслуговування;
  • забезпечити періодичне навчання та перевірку знань працівників; 
  • забезпечити регулярне обстеження котельних установок.


Для того, щоб ремонтувати обладнання, слід отримати дозвіл Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Зауважте: під час дії воєнного стану роботи підвищеної небезпеки можна виконувати на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
228586

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
29465

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
22585

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — підкажемо у статті.
16606

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
126583