Мобільні котельні установки замість стаціонарних

929

Запитання

Що треба робити, якщо на підприємстві замість стаціонарної котельні використовують мобільні блочно-модульні установки?

Відповідь

Мобільні котельні установки замість стаціонарних Як розробити інструкції з охорони праці на підприємстві

Блочно-модульні та транспортабельні котельні установки використовуються, зокрема, для опалення приміщень та гарячого водопостачання у зв’язку із пошкодженням енергетичної системи внаслідок обстрілів.  

Блочно-модульні установки складаються з декількох модулів, які мають компактні розміри, що дозволяють їх перевезення транспортними засобами, а транспортабельні — це цілісний технологічний комплекс, повністю підготовлений до експлуатації.  Такі установки швидко підключаються до зовнішніх комунікацій і не потребують монтажу на новому місці. Вони мають споряджатися електрогенераторами для живлення обладнання та освітлення.

Мобільні котельні установки замість стаціонарнихСкачайте інструкцію з охорони праці оператора котельні

Що стосується безпечної експлуатації, то тут вимоги такі ж, що й до звичайної стаціонарної котельної установки (за винятком монтажу).

Якщо на підприємстві є такі котли, потрібно розробити відповідні інструкції з охорони праці та забезпечити умови їх експлуатації та утримання у справному стані.

Також потрібно: 

  • призначити відповідального за справний стан і безпечну експлуатацію обладнання;
  • забезпечити працівників інструкціями; 
  • призначити кваліфікований персонал для обслуговування;
  • забезпечити періодичне навчання та перевірку знань працівників; 
  • забезпечити регулярне обстеження котельних установок.


Для того, щоб ремонтувати обладнання, слід отримати дозвіл Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Зауважте: під час дії воєнного стану роботи підвищеної небезпеки можна виконувати на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наряд-допуск на виконання робіт з підйомником

Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
14606

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
142033

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
14908

Основні знаки пожежної безпеки на підприємстві

Існують певні вимоги до знаків безпеки і захисту здоров’я працівників на робочих місцях. Вони стосуються не лише їх змісту, а й способу оформлення та розміщення. Дізнайтеся, який вигляд повинні мати знаки пожежної безпеки, що використовуються на підприємстві та як їх використовувати.
38368