Правила безпеки при роботі з приставною драбиною

1286

Запитання

Чи може працівник відмовитися від роботи, якщо вважає драбину ненадійною?

Відповідь

Правила безпеки при роботі з приставною драбиною Роботи на висоті: вимоги до засобів захисту та пристосувань

У разі використання приставної драбини працівник ще до початку робіт має провести огляд та випробування, щоб переконатися в тому, що драбина випадково не зісковзне та не зсунеться.

Якщо є вірогідність того, що верхній кінець конструкції може зміститись, потрібно закріпити його за стійкі — так, щоб виключити можливість зміщення драбини або ж падіння від вітру чи випадкових поштовхів.

Правила безпеки при роботі з приставною драбиною Як безпечно виконувати роботи на висоті

Якщо працівники помітять якусь загрозу для безпеки, вони не повинні починати роботу — натомість потрібно повідомити про проблему безпосереднього керівника. Продовжити працю можна лише після того, як недоліки усунуть.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11895

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343