Правила безпеки при роботі з приставною драбиною

1075

Запитання

Чи може працівник відмовитися від роботи, якщо вважає драбину ненадійною?

Відповідь

Правила безпеки при роботі з приставною драбиною Роботи на висоті: вимоги до засобів захисту та пристосувань

У разі використання приставної драбини працівник ще до початку робіт має провести огляд та випробування, щоб переконатися в тому, що драбина випадково не зісковзне та не зсунеться.

Якщо є вірогідність того, що верхній кінець конструкції може зміститись, потрібно закріпити його за стійкі — так, щоб виключити можливість зміщення драбини або ж падіння від вітру чи випадкових поштовхів.

Правила безпеки при роботі з приставною драбиною Як безпечно виконувати роботи на висоті

Якщо працівники помітять якусь загрозу для безпеки, вони не повинні починати роботу — натомість потрібно повідомити про проблему безпосереднього керівника. Продовжити працю можна лише після того, як недоліки усунуть.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів

Під час робіт із вантажопідіймальними кранами, підіймальними пристроями й відповідним обладнанням існує великий ризик травмування працівників. Читайте детальніше про те, як безпечно експлуатувати вантажопідіймальні крани та яких заходів ужити в умовах воєнних дій
23250

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
96381

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
4854

Дозвіл інженера з ОП на поновлення робіт

Інженер з охорони праці може видавати обов’язкові для виконання приписи та забороняти експлуатацію обладнання. Після усунення відповідних порушень зупинені роботи можуть бути поновлені з письмового дозволу інженера з охорони праці. Яким чином оформлюється дозвіл інженера з ОП на поновлення робіт — далі у статті.
19336

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
52065