Відповідь
Аварійне відключення електроенергії на підприємстві може становити додаткові загрози для безпеки працівників. Для уникнення ризиків варто призначити відповідальну особу, яка координуватиме роботу підприємства безпосередньо під час відключення та до відновлення подачі електроенергії.
Підприємство без світла: як працювати безпечно
Крім того, Держпраці пропонує вжити таких заходів для створення безпечних умов на робочих місцях:
- розробити алгоритм дій працівників (на кожному робочому місці) для мінімізації виробничого браку;
- відпрацювати з працівниками навички та дії під час аварійного відключення світла (наприклад, провести навчальні збори та практичні заняття).
Більше про електробезпеку
Безпосередньо під час відключення на підприємствах слід у всіх приміщеннях увімкнути аварійне освітлення. Якщо ж це неможливо, використовують аварійні ліхтарі.
На запуск обладнання після відновлення живлення дає дозвіл відповідальна особа (попередньо пересвідчившись, що це буде безпечно для працівників на робочих місцях).
Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці
Яким вимогам повинні відповідати працівники, котрі обслуговують електроустановки споживачів? Як створити безпечні умови праці для таких працівників? Хто і за що несе відповідальність під час виконання робіт в електроустановках? Експерт проаналізував Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, щоб відповісти на ці та інші питання.
Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
Електричне обладнання є невід’ємною частиною будь-якого сучасного підприємства, від виробничих потужностей до офісних приміщень. Які існують ризики при роботі з електричним обладнанням на підприємстві? Що належить до заходів електробезпеки? Які встановити вимоги до персоналу працюючого з електроустаткуванням? Відповіді на усі ці питання – у статті.
Зі статті ви дізнаєтеся, коли присвоюється четверта група допуску з електробезпеки, якими знаннями та навичками повинен володіти працівник для присвоєння четвертої групи з електробезпеки.
Посвідчення з електробезпеки є документом про те, що працівник пройшов перевірку знань і отримав право самостійно працювати в електроустановках на зазначеній посаді за фахом. Хто видає посвідчення про перевірку знань з електробезпеки, в яких випадках воно не дійсне та чи потрібно його постійно мати з собою, дізнайтеся зі статті.