Безпека праці на хімічному підприємстві
Запитання
Які правила безпечної роботи з сильнодіючими отруйними речовинами?
Відповідь
Як безпечно працювати в хімічних лабораторіях
Пропонуємо спиратися на позицію Держпраці, виокремлюючи основні вимоги безпеки під час роботи зі СДОР (сильнодіючими отруйними речовинами). Йдеться про такі правила:
- застосування СДОР можливе лише в тих технологічних або хімічних процесах, в яких вони необхідні, а заміна їх неотруйними або менш отруйними речовинами неможлива;
- працівники, яких прийняли на постійну роботу зі СДОР, обов'язково повинні пройти попередній медичний огляд (періодичний медогляд проходять щонайменше раз на пів року);
- усіх залучених до робіт зі СДОР потрібно, забезпечити спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту (згідно з нормами).
Порядок дій у разі хімічної небезпеки
Крім того, про обережність потрібно пам'ятати і самим працівникам, які контактують з небезпечними речовинами.
Якщо СДОР або їх розчини потрапили на шкіру, потрібно негайно промити це місце знешкоджувальним складом (3-5% розчин кальцинованої соди) або хлорновапняним молоком, а лише потім промити шкіру у воді.
Також працівникам потрібно бути уважними і пам'ятати про правила прийому їжі після зняття спецодягу. Так, слід обмити руки знешкоджувальним розчином хлораміну або хлорновапняним молоком (1 частина хлорного вапна на 10 частин води), або ж 0,5%-ним розчином марганцевокислого калію, а потім — вимити обличчя та руки водою з милом і прополоскати рот.
Джерело: Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці