Безпека праці на хімічному підприємстві

648

Запитання

Які правила безпечної роботи з сильнодіючими отруйними речовинами?

Відповідь

image14

Як безпечно працювати в хімічних лабораторіях

Пропонуємо спиратися на позицію Держпраці, виокремлюючи основні вимоги безпеки під час роботи зі СДОР (сильнодіючими отруйними речовинами). Йдеться про такі правила:

  • застосування СДОР можливе лише в тих технологічних або хімічних процесах, в яких вони необхідні, а заміна їх неотруйними або менш отруйними речовинами неможлива;
  • працівники, яких прийняли на постійну роботу зі СДОР, обов'язково повинні пройти попередній медичний огляд (періодичний медогляд проходять щонайменше раз на пів року);
  • усіх залучених до робіт зі СДОР потрібно, забезпечити спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту (згідно з нормами).

Безпека праці на хімічному підприємстві Порядок дій у разі хімічної небезпеки

Крім того, про обережність потрібно пам'ятати і самим працівникам, які контактують з небезпечними речовинами.

Безпека праці на хімічному підприємстві Якщо СДОР або їх розчини потрапили на шкіру, потрібно негайно промити це місце знешкоджувальним складом (3-5% розчин кальцинованої соди) або хлорновапняним молоком, а лише потім промити шкіру у воді.

Також працівникам потрібно бути уважними і пам'ятати про правила прийому їжі після зняття спецодягу. Так, слід обмити руки знешкоджувальним розчином хлораміну або хлорновапняним молоком (1 частина хлорного вапна на 10 частин води), або ж 0,5%-ним розчином марганцевокислого калію, а потім — вимити обличчя та руки водою з милом і прополоскати рот.

Джерело: Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
228582

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
29461

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
22583

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — підкажемо у статті.
16602

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
126577