Безпека праці на хімічному підприємстві

863

Запитання

Які правила безпечної роботи з сильнодіючими отруйними речовинами?

Відповідь

image57

Як безпечно працювати в хімічних лабораторіях

Пропонуємо спиратися на позицію Держпраці, виокремлюючи основні вимоги безпеки під час роботи зі СДОР (сильнодіючими отруйними речовинами). Йдеться про такі правила:

  • застосування СДОР можливе лише в тих технологічних або хімічних процесах, в яких вони необхідні, а заміна їх неотруйними або менш отруйними речовинами неможлива;
  • працівники, яких прийняли на постійну роботу зі СДОР, обов'язково повинні пройти попередній медичний огляд (періодичний медогляд проходять щонайменше раз на пів року);
  • усіх залучених до робіт зі СДОР потрібно, забезпечити спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту (згідно з нормами).

Безпека праці на хімічному підприємстві Порядок дій у разі хімічної небезпеки

Крім того, про обережність потрібно пам'ятати і самим працівникам, які контактують з небезпечними речовинами.

Безпека праці на хімічному підприємстві Якщо СДОР або їх розчини потрапили на шкіру, потрібно негайно промити це місце знешкоджувальним складом (3-5% розчин кальцинованої соди) або хлорновапняним молоком, а лише потім промити шкіру у воді.

Також працівникам потрібно бути уважними і пам'ятати про правила прийому їжі після зняття спецодягу. Так, слід обмити руки знешкоджувальним розчином хлораміну або хлорновапняним молоком (1 частина хлорного вапна на 10 частин води), або ж 0,5%-ним розчином марганцевокислого калію, а потім — вимити обличчя та руки водою з милом і прополоскати рот.

Джерело: Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14307

Лісосічні роботи: організація безпечних умов праці

Як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання. Про все це, а також про основні причини травмування працівників лісової галузі та про профілактику нещасних випадків — далі у статті.
11718

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
23062

Робота при низьких температурах повітря

Робота при низьких температурах повітря може бути небезпечною для здоров'я працівників. Низькі температури можуть призвести до переохолодження, обмороження та інших захворювань. Норми роботи при низькій температурі та яка допустима температура на робочому місці, читайте у статті.
291

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
31267