Підтвердження групи з електробезпеки головному енергетику

1607
Автор

Пількевич Олександр

експерт із питань охорони праці та пожежної безпеки, адвокат, Київ

Запитання

Чи може комісія підприємства підтвердити головному енергетику V групу з електробезпеки? Який повинен бути склад комісії?

Відповідь

Головний енергетик підприємства проходить навчання з присвоєнням (підтвердженням) групи з електробезпеки у навчальному центрі.

Підтвердження групи з електробезпеки головному енергетику

Де фіксувати результати перевірки знань з електробезпеки

Причини цього те, що він:

Керівники підприємств, керівники служб охорони праці, члени комісій з перевірки знань з питань охорони праці підприємств (крім членів комісій окремих структурних підрозділів) проходять навчання з питань охорони праці у навчальних центрах або галузевих навчальних центрах.

Підстава — розділ 5 Типового положення про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держпраці від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00-4.12-05).

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Засоби індивідуального і колективного захисту від ураження електричним струмом

Для збереження життя та здоров’я працівників під час роботи з електрообладнанням, призначеним для загального користування, та електроустановками застосовують засоби індивідуального і колективного захисту від ураження електричним струмом.
53192

Група з електробезпеки інженера з охорони праці

Робота інженера з охорони праці досить багатофункціональна і складна. Дізнайтеся, чи повинен інженер з охорони праці для виконання своїх обов'язків мати групу з електробезпеки?
8014

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59898

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, восени 2023 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
4810