Диспетчерська служба на об’єктах підвищеної небезпеки

2324

Запитання

Хто саме має виконувати або на кого можна покласти функції диспетчерської служби на об’єкті підвищеної небезпеки згідно з пунктом 6 частини першої статті 20 КЦЗ?

Відповідь

Диспетчерська служба — це передбачений штатним розписом підприємства, організації або установи в разі потреби (виробничої, службової) підрозділ, який здійснює цілодобове чергування силами однієї або декількох осіб (п. 2 розд. І Правил техногенної безпеки, затверджених наказом МВС від 05.11.2018 № 879, далі — Правила).

Диспетчерська служба на об’єктах підвищеної небезпеки

Як діяти підприємствам під час надзвичайної ситуації

Завдання диспетчерської служби — оповіщати персонал небезпечного об’єкта, а також керівників підприємств, установ, організацій і населення, які знаходяться в небезпечній зоні. Це здійснює черговий диспетчер або особа, яка виконує ці обов’язки.

Диспетчерську службу підприємств, організацій і закладів організовують на підставі наказу керівника об’єкта господарської діяльності (ОГД) — начальника цивільного захисту (НЦЗ) і штатного розпису. Крім основних обов’язків, пов’язаних із виробничою діяльністю, диспетчерська служба веде постійне спостереження за радіаційною і хімічною обстановкою, щоб своєчасно інформувати про зміни та реагувати на них.

Заборонено покладати обов’язки диспетчера на працівників небезпечних виробництв, цехів, ділянок тощо (п. 2 гл. 2 розд. V Правил).

Працівники диспетчерської служби повинні знати порядок дій на випадок надзвичайної ситуації, володіти методикою оцінки хімічної обстановки.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14309

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
613

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4835