Диспетчерська служба на об’єктах підвищеної небезпеки

1272

Запитання

Хто саме має виконувати або на кого можна покласти функції диспетчерської служби на об’єкті підвищеної небезпеки згідно з пунктом 6 частини першої статті 20 КЦЗ?

Відповідь

Диспетчерська служба — це передбачений штатним розписом підприємства, організації або установи в разі потреби (виробничої, службової) підрозділ, який здійснює цілодобове чергування силами однієї або декількох осіб (п. 2 розд. І Правил техногенної безпеки, затверджених наказом МВС від 05.11.2018 № 879, далі — Правила).

Диспетчерська служба на об’єктах підвищеної небезпеки

Як діяти підприємствам під час надзвичайної ситуації

Завдання диспетчерської служби — оповіщати персонал небезпечного об’єкта, а також керівників підприємств, установ, організацій і населення, які знаходяться в небезпечній зоні. Це здійснює черговий диспетчер або особа, яка виконує ці обов’язки.

Диспетчерську службу підприємств, організацій і закладів організовують на підставі наказу керівника об’єкта господарської діяльності (ОГД) — начальника цивільного захисту (НЦЗ) і штатного розпису. Крім основних обов’язків, пов’язаних із виробничою діяльністю, диспетчерська служба веде постійне спостереження за радіаційною і хімічною обстановкою, щоб своєчасно інформувати про зміни та реагувати на них.

Заборонено покладати обов’язки диспетчера на працівників небезпечних виробництв, цехів, ділянок тощо (п. 2 гл. 2 розд. V Правил).

Працівники диспетчерської служби повинні знати порядок дій на випадок надзвичайної ситуації, володіти методикою оцінки хімічної обстановки.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1645

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59902