Диспетчерська служба на об’єктах підвищеної небезпеки
Запитання
Хто саме має виконувати або на кого можна покласти функції диспетчерської служби на об’єкті підвищеної небезпеки згідно з пунктом 6 частини першої статті 20 КЦЗ?
Відповідь
Диспетчерська служба — це передбачений штатним розписом підприємства, організації або установи в разі потреби (виробничої, службової) підрозділ, який здійснює цілодобове чергування силами однієї або декількох осіб (п. 2 розд. І Правил техногенної безпеки, затверджених наказом МВС від 05.11.2018 № 879, далі — Правила).
Як діяти підприємствам під час надзвичайної ситуації
Завдання диспетчерської служби — оповіщати персонал небезпечного об’єкта, а також керівників підприємств, установ, організацій і населення, які знаходяться в небезпечній зоні. Це здійснює черговий диспетчер або особа, яка виконує ці обов’язки.
Диспетчерську службу підприємств, організацій і закладів організовують на підставі наказу керівника об’єкта господарської діяльності (ОГД) — начальника цивільного захисту (НЦЗ) і штатного розпису. Крім основних обов’язків, пов’язаних із виробничою діяльністю, диспетчерська служба веде постійне спостереження за радіаційною і хімічною обстановкою, щоб своєчасно інформувати про зміни та реагувати на них.
Заборонено покладати обов’язки диспетчера на працівників небезпечних виробництв, цехів, ділянок тощо (п. 2 гл. 2 розд. V Правил).
Працівники диспетчерської служби повинні знати порядок дій на випадок надзвичайної ситуації, володіти методикою оцінки хімічної обстановки.