Диспетчерська служба на об’єктах підвищеної небезпеки

2074

Запитання

Хто саме має виконувати або на кого можна покласти функції диспетчерської служби на об’єкті підвищеної небезпеки згідно з пунктом 6 частини першої статті 20 КЦЗ?

Відповідь

Диспетчерська служба — це передбачений штатним розписом підприємства, організації або установи в разі потреби (виробничої, службової) підрозділ, який здійснює цілодобове чергування силами однієї або декількох осіб (п. 2 розд. І Правил техногенної безпеки, затверджених наказом МВС від 05.11.2018 № 879, далі — Правила).

Диспетчерська служба на об’єктах підвищеної небезпеки

Як діяти підприємствам під час надзвичайної ситуації

Завдання диспетчерської служби — оповіщати персонал небезпечного об’єкта, а також керівників підприємств, установ, організацій і населення, які знаходяться в небезпечній зоні. Це здійснює черговий диспетчер або особа, яка виконує ці обов’язки.

Диспетчерську службу підприємств, організацій і закладів організовують на підставі наказу керівника об’єкта господарської діяльності (ОГД) — начальника цивільного захисту (НЦЗ) і штатного розпису. Крім основних обов’язків, пов’язаних із виробничою діяльністю, диспетчерська служба веде постійне спостереження за радіаційною і хімічною обстановкою, щоб своєчасно інформувати про зміни та реагувати на них.

Заборонено покладати обов’язки диспетчера на працівників небезпечних виробництв, цехів, ділянок тощо (п. 2 гл. 2 розд. V Правил).

Працівники диспетчерської служби повинні знати порядок дій на випадок надзвичайної ситуації, володіти методикою оцінки хімічної обстановки.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23640

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36702

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10500

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32656

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163567