Як часто перевіряти стан електрообладнання?

4220
Автор
експерт з охорони праці

Запитання

Яка періодичність перевірки технічного стану електрообладнання у магазинах (промтовари) в підземному переході?

Відповідь

Періодичність перевірки технічного стану електрообладнання залежить від типу приміщення щодо небезпеки ураження електричним струмом.

Як часто перевіряти стан електрообладнання?

Нормативна база з питань утримання електроустановок споживачів

Опір ізоляції електророзподільного електрообладнання (електрощита, електрозбірки), стаціонарної силової та освітлювальної електропроводки вимірюють:

  • в особливо небезпечних приміщеннях — раз на рік. Класифікацію приміщень щодо небезпеки ураження людей електричним струмом визначає пункт 1.1.13 Правил улаштування електроустановок, у редакції наказу Міненерговугілля від 21.07.2017 № 476, відповідно до якого зовнішні електроустановки за рівнем небезпеки ураження людей електричним струмом можуть прирівнюватися до особливо небезпечних приміщень;
  • приміщеннях із масовим перебуванням людей, у вибухонебезпечних і пожежонебезпечних зонах — раз на три роки;
  • в інших приміщеннях (крім житлових будинків) — раз на шість років.

Підстава — пункт 3б таблиці 27 додатка 1; пункт 5 таблиці 48 додатка 2 до Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міненерговугілля від 25.07.2006 № 258 (далі — ПТЕЕС).

Замір опору ізоляції і перевірку спрацювання приладів захисту електричних мереж і електроустановок від короткого замикання проводять раз на два роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕЕС (п. 1.20 розд. IV Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС від 30.12.2014 № 1417).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила будови і безпечної експлуатації електроустановок споживачів

Яким вимогам повинні відповідати працівники, котрі обслуговують електроустановки споживачів? Як створити безпечні умови праці для таких працівників? Хто і за що несе відповідальність під час виконання робіт в електроустановках? Експерт проаналізував Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, щоб відповісти на ці та інші питання.
76036

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73552

Ризики при роботі з електричним обладнанням на підприємстві

Електричне обладнання є невід’ємною частиною будь-якого сучасного підприємства, від виробничих потужностей до офісних приміщень. Які існують ризики при роботі з електричним обладнанням на підприємстві? Що належить до заходів електробезпеки? Які встановити вимоги до персоналу працюючого з електроустаткуванням? Відповіді на усі ці питання – у статті.
220

Четверта група допуску з електробезпеки

Зі статті ви дізнаєтеся, коли присвоюється четверта група допуску з електробезпеки, якими знаннями та навичками повинен володіти працівник для присвоєння четвертої групи з електробезпеки.
18065

Посвідчення з електробезпеки

Посвідчення з електробезпеки є документом про те, що працівник пройшов перевірку знань і отримав право самостійно працювати в електроустановках на зазначеній посаді за фахом. Хто видає посвідчення про перевірку знань з електробезпеки, в яких випадках воно не дійсне та чи потрібно його постійно мати з собою, дізнайтеся зі статті.
20878