Медогляди працівників без атестації робочих місць

1103
Автор

Пількевич Олександр

експерт із питань охорони праці та пожежної безпеки, адвокат, Київ

Запитання

Якщо на підприємстві не провели атестацію робочих місць, чи можна провести медогляд працівників?

Відповідь

Процедуру проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, медичному огляді осіб віком до 21 року визначає Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246 (далі — Порядок).

Медогляди працівників без атестації робочих місць

Складаємо Перелік робочих місць, що підлягають атестації
На підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, роботодавець складає протягом місяця у чотирьох примірниках поіменні списки працівників, узгоджує їх у Держпраці. Один примірник списку надає до закладу охорони здоров’я для проведення медоглядів.

Щоб скласти цей Акт, необхідно провести атестацію робочих місць за умовами праці, за якою визначають наявність шкідливих факторів на робочих місцях і необхідність проведення медоглядів.

Тобто без атестації робочих місць ви не зможете пройти процедуру погодження списків у Держпраці та провести медогляди відповідно до вимог чинного законодавства.

Але додаток 5 до Порядку визначає перелік робіт, для виконання яких працівник обов’язково має пройти попередній (періодичні) медичний огляд.

Тобто, якщо на вашому підприємстві виконують роботи, що зазначені у цьому додатку, ви у будь-якому випадку повинні провести попередні медогляди працівників, які задіяні на цих роботах.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2024 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2024 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
121642

Складаємо список працівників для періодичного медогляду

Роботодавець на підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, повинен скласти поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медоглядам. Скачайте приклад оформлення такого списку, щоб за зразком розробити власний документ.
15384

Зразок наказу про проведення медичних оглядів

Керівник підприємства перед проведенням медичних оглядів працівників повинен видати відповідний наказ. Пропонуємо вам скачати зразок наказу про проходження медичного огляду, розроблений експертом.
32838