Технічне обслуговування внутрішньобудинкової та внутрішньоквартирної системи газопостачання

801

Запитання

Хто повинен проводити обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання?

Відповідь

До технічного обслуговування системи газопостачання входять огляди та інші операції, які дають змогу утримувати працездатність та справність системи і обладнання приватного житлового будинку або квартири.

Перелік документації щодо об’єктів газового господарства та обслуговувального персоналу

Технічне обслуговування включає:

  1. внутрішньобудинкові системи газопостачання багатоквартирного будинку (мережі спільної власності);
  2. внутрішньобудинкові системи газопостачання житлового будинку (крім багатоквартирного), квартири (мережі приватної власності/ інженерно-технічна система приміщення споживача).

До переліку робіт з технічного обслуговування обов'язково входять такі дії:

  • огляд газопроводів;
  • перевірка на герметичність;
  • планове випробування на щільність;
  • технічне обслуговування запірних пристроїв;
  • технічне обслуговування газовикористовуючого обладнання;
  • перевірка наявності тяги в димових та вентиляційних каналах;
  • перевірка спрацювання стаціонарних сигналізаторів загазованості приміщень.

Якщо газовий прилад або арматура газопроводу перебуває в аварійному стані, який неможливо усунути на місці, або подальша експлуатація може загрожувати життю людей, слюсар зобов'язаний після узгодження з майстром відключити газовий прилад зі встановленням заглушки на крані перед приладом і скласти відповідний акт.

Технічне обслуговування внутрішньобудинкової та внутрішньоквартирної системи газопостачанняДетальніше про газонебезпечні роботи

Правила безпеки систем газопостачання передбачають, що технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових та громадських будівель, комунально-побутових об'єктів невиробничого характеру здійснюється відповідно до вимог документації з експлуатації заводів-виробників газового обладнання на договірних засадах.

Роботи з технічного обслуговування виконуються організаціями, які мають відповідні дозвільні документи. А умови для технічного обслуговування забезпечуються власником (балансоутримувачем або орендарем). Власник повинен мати укладений договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкової (внутрішньоквартирної) системи газопостачання та газових приладів.

Технічне обслуговування внутрішньобудинкової та внутрішньоквартирної системи газопостачанняЩо входить до посадової інструкції особи, відповідальної за газове господарство

Якщо ж власник не забезпечить умов для технічного обслуговування, газопостачання приватного житлового будинку або квартири може бути припинено газорозподільною організацією.

Джерело: Управління Держпраці у Хмельницькій області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

У статті наводимо приклад Акта-допуску на виконання робіт підвищеної небезпеки на території підприємства (структурного підрозділу, дільниці), який ви можете адаптувати до умов вашого підприємства.
3592

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
80675

Журнал реєстрації нарядів допусків на виконання робіт з підвищеною небезпекою

Роботодавець зобов’язаний вести журнал реєстрації нарядів-допусків на проведення робіт з підвищеною небезпекою. У статті ви знайдете інформацію про ведення такого журналу та зможете скачати відповідну форму.
4221

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
11231

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також скачуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
113635