Технічне обслуговування внутрішньобудинкової та внутрішньоквартирної системи газопостачання

1399

Запитання

Хто повинен проводити обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання?

Відповідь

До технічного обслуговування системи газопостачання входять огляди та інші операції, які дають змогу утримувати працездатність та справність системи і обладнання приватного житлового будинку або квартири.

Перелік документації щодо об’єктів газового господарства та обслуговувального персоналу

Технічне обслуговування включає:

  1. внутрішньобудинкові системи газопостачання багатоквартирного будинку (мережі спільної власності);
  2. внутрішньобудинкові системи газопостачання житлового будинку (крім багатоквартирного), квартири (мережі приватної власності/ інженерно-технічна система приміщення споживача).

До переліку робіт з технічного обслуговування обов'язково входять такі дії:

  • огляд газопроводів;
  • перевірка на герметичність;
  • планове випробування на щільність;
  • технічне обслуговування запірних пристроїв;
  • технічне обслуговування газовикористовуючого обладнання;
  • перевірка наявності тяги в димових та вентиляційних каналах;
  • перевірка спрацювання стаціонарних сигналізаторів загазованості приміщень.

Якщо газовий прилад або арматура газопроводу перебуває в аварійному стані, який неможливо усунути на місці, або подальша експлуатація може загрожувати життю людей, слюсар зобов'язаний після узгодження з майстром відключити газовий прилад зі встановленням заглушки на крані перед приладом і скласти відповідний акт.

Технічне обслуговування внутрішньобудинкової та внутрішньоквартирної системи газопостачанняДетальніше про газонебезпечні роботи

Правила безпеки систем газопостачання передбачають, що технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових та громадських будівель, комунально-побутових об'єктів невиробничого характеру здійснюється відповідно до вимог документації з експлуатації заводів-виробників газового обладнання на договірних засадах.

Роботи з технічного обслуговування виконуються організаціями, які мають відповідні дозвільні документи. А умови для технічного обслуговування забезпечуються власником (балансоутримувачем або орендарем). Власник повинен мати укладений договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкової (внутрішньоквартирної) системи газопостачання та газових приладів.

Технічне обслуговування внутрішньобудинкової та внутрішньоквартирної системи газопостачанняЩо входить до посадової інструкції особи, відповідальної за газове господарство

Якщо ж власник не забезпечить умов для технічного обслуговування, газопостачання приватного житлового будинку або квартири може бути припинено газорозподільною організацією.

Джерело: Управління Держпраці у Хмельницькій області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108913

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
146363

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
53028

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139336