Охорона праці на будмайданчику з кількома підрядниками

3171

Запитання

Хто відповідає за охорону праці будівельному майданчику, якщо роботи виконують два або більше підрядників?

Відповідь

Згідно з Мінімальними вимогами з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках, якщо на будівельному майданчику будуть виконувати або виконують будівельні роботи два і більше підрядників (включаючи генерального підрядника), або ж підрядник і фізичні особи, або фізичні особи, замовник або керівник будівництва мають призначити одного або кількох координаторів з питань охорони праці на стадії розроблення проєктної документації на будівництво та координаторів з питань охорони праці на стадії будівництва.

Вимоги з охорони праці на будівельному майданчику

Під час виконання робіт на будівельних об’єктах кількома організаціями генпідрядник (у разі залучення замовником підрядників за прямими договорами — замовник) повинен визначити одну з підрядних організацій відповідальною за охорону праці на об’єкті. До обов'язків цієї організації входить:

  • здійснення допуску до виконання робіт лише тих субпідрядників (підрядників), які мають дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки;
  • спільна з субпідрядниками (підрядниками), які залучаються до виконання робіт, розробка графіку виконання сумісних робіт, заходів безпечного виконання робіт, які є обов’язковими для всіх організацій, котрі беруть участь у будівництві;
  • визначення небезпечних зон на будівельному майданчику та їх позначення відповідними знаками перед початком робіт;
  • координування дотримання виконавцями вимог з охорони праці;
  • контроль за дотриманням працівниками субпідрядних організацій рішень із питань охорони праці;
  • унеможливлення допуску на об’єкт будівництва сторонніх осіб;
  • забезпечення реєстрації всіх осіб, які входять на об’єкт будівництва або виходять з нього.

А ще до початку виконання будівельних робіт на будівельному майданчику замовник або керівник будівництва складає план з охорони праці з урахуванням вимог державних будівельних норм (ДБН А.3.2-2-2009 «Система стандартів безпеки праці. Охорона праці і промислова безпека у будівництві»).

Вимоги до заходів із забезпечення безпеки праці необхідно зазначити у проєктно-технологічній документації: проєктах організації будівництва та проєктах виконання робіт. Без останніх заборонено виконувати будівельно-монтажні роботи.

Проєкт виконання робіт повинен містити конкретні проектні рішення із забезпечення безпеки праці, які визначають технічні засоби і методи робіт і забезпечують виконання нормативних вимог безпеки праці.

Не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку виконання будівельних робіт замовник або керівник будівництва зобов’язаний направити у територіальний орган Державної служби України з питань праці попередню інформацію про виконання робіт в одному із таких випадків:

  1. якщо передбачена тривалість будівельних робіт перевищує 30 робочих днів і на будівельних роботах одночасно буде зайнято понад 20 працівників та фізичних осіб;
  2. якщо планований обсяг виконання будівельних робіт перевищує 500 людиноднів.

Перед початком виконання робіт на території підприємства або цеху замовник і генпідрядник за участю субпідрядних організацій зобов’язані скласти акт-допуск.

Джерело: Головне управління Держпраці у Херсонській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113427

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8575

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1458

Охорона праці молодих працівників

Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.
2870