Складаємо програми інструктажів із безпеки руху

5401

Запитання

Як складати програми інструктажів із безпеки руху?

Відповідь

Вимоги до інструктажів визначає Порядок проведення інструктажів та стажування водіїв колісних транспортних засобів, затверджений у 2008-му році. Згідно із цим нормативним документом, інструктажі та стажування проводяться з метою підвищення кваліфікації та професійного рівня водіїв, отримання необхідних знань і навичок з питань забезпечення безпеки дорожнього руху.

Як скласти програми інструктажів із безпеки руху

Затверджувати програми інструктажів, а також строки їх проведення та перелік осіб, які повинні проходити інструктажі, має керівник підприємства.

Спеціальна програма потрібна для таких видів інструктажів:

Водночас у документі не наведено типових програм інструктажів із безпеки руху.

При цьому допускати водіїв до роботи без проходження ними інструктажів заборонено. Дія Порядку проведення інструктажів поширюється на автомобільних перевізників незалежно від організаційно-правових форм та форм власності, що мають колісні транспортні засоби, які беруть участь у дорожньому русі.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
75934

Організація вступного інструктажу з питань охорони праці на підприємстві

Вступний інструктаж з охорони праці є обов’язковим для кожного, без винятку, працівника. Приступати до роботи, не прослухавши цей інструктаж, — заборонено. Про які особливості проведення вступного інструктажу з охорони праці на робочому місці потрібно знати — розповідає експерт.
131310

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
536

Заповнюємо журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

Зі статті ви дізнаєтеся, як вести журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці у 2023 / 2024 роках та які існують вимоги до заповнення журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Також ви зможете скачати бланк журналу та зразок його заповнення.
177788

Інструктажі з електробезпеки

Роботодавець зо­бо­в’я­заний регулярно вживати заходів безпеки, щоб унеможливити або мінімізувати ризики виникнення пожежі й ураження працівників електричним струмом. Один із головних заходів — проводити інструктажі, навчання та перевірку знань працівників із питань електробезпеки. Більше про інструктажі з електробезпеки — дізнайтеся зі статті.
12732