Штраф за неподання до ДПС повідомлення про прийняття на роботу

6787

Запитання

Який розмір штрафу очікує на роботодавця, якщо він не подав до ДПС повідомлення про прийняття працівника на роботу?

Відповідь

Згідно з Кодексом законів про працю України подання до органів Державної податкової служби та її територіальних органів повідомлення про прийняття працівника на роботу — це одна з обов'язкових умов оформлення на роботу.

Як провести внутрішній аудит охорони праці

Отже, і відповідальність за неподання повідомлення до ДПС та її територіальних органів така ж, як за порушення законодавства про працю (тобто адміністративна та фінансова — штрафи за порушення).

У ст. 24 КЗпП зазначено:

«Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

Так, якщо роботодавець лише не повідомив територіальний орган ДПС про прийняття працівника на роботу, а решту обов’язків виконав, то йому буде винесено припис. А ось уже в разі невиконання вимог цього припису керівник несе адміністративну відповідальність, — складається протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Максимальний штраф, передбачений за нього, — 1700 грн. У разі повторного порушення сума штрафу може сягнути 5 100 грн.

Зауважимо, максимальне покарання за невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, або створення перешкод у діяльності цього органу (ст. 188-6 КУпАП) становить 1700 грн. Протокол про таке порушення не скеровується до суду, а розглядається інспектором.

Відповідно до КЗпП за неподання повідомлення до ДПС можуть застосовуватися санкції як за порушення інших вимог законодавства про працю. Суб’єкта господарювання можуть притягнути до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі однієї мінімальної заробітної плати (з 1 січня 2021 року — 6000 грн).

Джерело:управління Держпраці у Черкаській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1658

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
91247

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45695

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
49716