Скільки декларацій відповідності має подати суб’єкт господарювання

882
Автор
спеціаліст з охорони праці, Київ

Запитання

Чи потрібно подавати декларацію відповідності з охорони праці на кожний вид робіт підвищеної небезпеки окремо? Чи всі види робіт та обладнання, яке підлягає декларуванню, необхідно в ній вказувати?

Відповідь

Декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (далі — декларація) дає право виконувати роботи підвищеної небезпеки та експлуатувати (застосовувати) машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки. Переліки таких робіт та машин, механізмів, устатковання наведено в додатках 6 і 7 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі — Порядок № 1107).

Як ідентифікувати та декларувати об’єкти підвищеної небезпеки

Декларацію за формою згідно з додатком 8 до Порядку № 1107 подає роботодавець, виробник або постачальник, уповноважена ним особа особисто або поштовим відправленням до територіального органу Держпраці чи адміністратора центру надання адміністративних послуг у паперовій формі або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, зокрема через інтегровану з ним інформаційну систему Держпраці.

Територіальний орган Держпраці реєструє декларації на безоплатній основі протягом п’яти робочих днів з дня їх отримання.

Відмова в реєстрації декларації не допускається.

Суб’єкт господарювання до декларації включає перелік робіт підвищеної небезпеки, які він виконує (дод. 6 до Порядку № 1107), або перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, які він експлуатує (дод. 7 до Порядку № 1107). Тобто в одній декларації можна вказувати всі види робіт підвищеної небезпеки та всі машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки.

У декларації обов’язково необхідно подавати всі види робіт та обладнання, яке підлягає декларуванню.

Якщо змінилися відомості або суб’єкт господарювання виявив помилки в поданій декларації, він в установленому порядку подає оновлену декларацію протягом п’яти робочих днів з дня настання таких змін або з дня подання декларації в разі виявлення помилки.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — дізнайтеся у статті.
25614

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73594

Аварія на виробництві

Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
29368

Наряд-допуск на виконання вогневих робіт

В яких випадках потрібно оформлювати наряд-допуск на виконання тимчасових вогневих робіт, хто розробляє такий документ? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті, а також зможете скачати бланк наряду-допуску на виконання вогневих робіт.
25768

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
9939