Скільки декларацій відповідності має подати суб’єкт господарювання

989
Автор
спеціаліст з охорони праці, Київ

Запитання

Чи потрібно подавати декларацію відповідності з охорони праці на кожний вид робіт підвищеної небезпеки окремо? Чи всі види робіт та обладнання, яке підлягає декларуванню, необхідно в ній вказувати?

Відповідь

Декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (далі — декларація) дає право виконувати роботи підвищеної небезпеки та експлуатувати (застосовувати) машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки. Переліки таких робіт та машин, механізмів, устатковання наведено в додатках 6 і 7 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі — Порядок № 1107).

Як ідентифікувати та декларувати об’єкти підвищеної небезпеки

Декларацію за формою згідно з додатком 8 до Порядку № 1107 подає роботодавець, виробник або постачальник, уповноважена ним особа особисто або поштовим відправленням до територіального органу Держпраці чи адміністратора центру надання адміністративних послуг у паперовій формі або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, зокрема через інтегровану з ним інформаційну систему Держпраці.

Територіальний орган Держпраці реєструє декларації на безоплатній основі протягом п’яти робочих днів з дня їх отримання.

Відмова в реєстрації декларації не допускається.

Суб’єкт господарювання до декларації включає перелік робіт підвищеної небезпеки, які він виконує (дод. 6 до Порядку № 1107), або перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, які він експлуатує (дод. 7 до Порядку № 1107). Тобто в одній декларації можна вказувати всі види робіт підвищеної небезпеки та всі машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки.

У декларації обов’язково необхідно подавати всі види робіт та обладнання, яке підлягає декларуванню.

Якщо змінилися відомості або суб’єкт господарювання виявив помилки в поданій декларації, він в установленому порядку подає оновлену декларацію протягом п’яти робочих днів з дня настання таких змін або з дня подання декларації в разі виявлення помилки.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наряд-допуск на виконання робіт з підйомником

Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
14619

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
142115

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
14930

Основні знаки пожежної безпеки на підприємстві

Існують певні вимоги до знаків безпеки і захисту здоров’я працівників на робочих місцях. Вони стосуються не лише їх змісту, а й способу оформлення та розміщення. Дізнайтеся, який вигляд повинні мати знаки пожежної безпеки, що використовуються на підприємстві та як їх використовувати.
38393