Атестація робочих місць в управліннях статистики
Запитання
Чи потрібно проводити атестацію робочих місць за умовами праці в управліннях статистики?
Відповідь
Ні, не потрібно.
Працівники в управліннях статистики, як правило, не зайняті на роботах із шкідливими умовами праці. Але ті, хто працює на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах, зокрема й на персональному комп’ютері, мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до чотирьох календарних днів. Додаткову відпустку надають за умови, що тривалість щорічної відпустки таких працівників не визначена іншими актами законодавства. Підстава — позиція 58 розділу ХХІІ «Інші види виробництв» Списку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затвердженого постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290.
☝ З інвалідністю — за комп’ютер: чи проводити атестацію робочого місця
Конкретну тривалість додаткової відпустки встановлюють колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах. Атестація робочих місць за умовами праці не вимагається.
Додаткову відпустку за особливий характер праці надають пропорційно фактично відпрацьованому часу. До часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховують дні, коли він був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня. На це вказують пункти 6, 7 Порядку застосування Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого наказом Мінпраці від 30.01.1998 № 16.
Облік відпрацьованого часу здійснює власник або уповноважений ним орган.