Атестація робочих місць в управліннях статистики

310

Запитання

Чи потрібно проводити атестацію робочих місць за умовами праці в управліннях статистики?

Відповідь

Ні, не потрібно.

Працівники в управліннях статистики, як правило, не зайняті на роботах із шкідливими умовами праці. Але ті, хто працює на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах, зокрема й на персональному комп’ютері, мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до чотирьох календарних днів. Додаткову відпустку надають за умови, що тривалість щорічної відпустки таких працівників не визначена іншими актами законодавства. Підстава — позиція 58 розділу ХХІІ «Інші види виробництв» Списку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затвердженого постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290.

☝ З інвалідністю — за комп’ютер: чи проводити атестацію робочого місця

Конкретну тривалість додаткової відпустки встановлюють колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах. Атестація робочих місць за умовами праці не вимагається.

Додаткову відпустку за особливий характер праці надають пропорційно фактично відпрацьованому часу. До часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховують дні, коли він був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня. На це вказують пункти 6, 7 Порядку застосування Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого наказом Мінпраці від 30.01.1998 № 16.

Облік відпрацьованого часу здійснює власник або уповноважений ним орган.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
43034

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
12259

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
19803

Як оформити графік проведення атестації

Перед проведенням атестації керівник підприємства видає відповідний наказ. Як додаток до нього оформлюють графік проведення атестації робочих місць за умовами праці. У статті ви знайдете зразок оформлення такого графіка.
10486

Комісія з атестації робочих місць за умовами праці

Атестаційна комісія — це колегіальний орган, створений для вирішення всіх питань, які стосуються атестації робочих місць на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, як створюють атестаційну комісію, хто входить до її складу, які функціональні обов’язки вона виконує.
9219