Як проводити інструктажі та навчання на мікропідприємствах

1400

Запитання

Як ФОПу, який має сім найманих працівників робочих професій, забезпечити проведення інструктажів та навчання з охорони праці?

Відповідь


Як проводити інструктажі з охорони праці, визначає розділ 6 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00‑4.12‑05).

▶ Як оформити витрати на ОП, щоб не наразитися на штрафи ◀

Вступний інструктаж проводить спеціаліст служби охорони праці (СОП) або інший фахівець відповідно до наказу роботодавця, який пройшов навчання і перевірку знань із питань охорони праці. А первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі — безпосередній керівник робіт або фізична особа, яка використовує найману працю.

Підприємства, де менше 20 працівників, для виконання функцій СОП можуть залучати сторонніх спеціалістів на договірних засадах, які мають відповідну підготовку. Підстава — стаття 15 Закону про охорону праці.

Отже, провести вступний інструктаж ФОП доручає спеціалісту, залученому на договірних засадах, або ж може зробити це сама, поклавши наказом функції СОП на себе.

Звичайно, за такої кількості найманих працівників ФОП не спроможна самостійно провести навчання і перевірку знань із питань охорони праці. Тому відповідне навчання потрібно проходити у навчальних центрах.

Уряд змінив порядок надання гірничих відводів
Георгій Лесенкоексперт з охорони праці, Київ
Не допускайте до роботи працівників, які не пройшли вступний інструктаж з охорони праці. Правильно його організувати допоможуть зразки необхідних документів.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості проведення повторного інструктажу з охорони праці

Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
85583

Журнал реєстрації інструктажів з безпеки руху

Ведення Журналу реєстрації інструктажів з безпеки руху — вимога законодавства. У статті ви можете скачати бланк Журналу реєстрації інструктажів з безпеки руху, а також приклад його заповнення.
16023