Запис в трудовій про право на пільгову пенсію

2257

Запитання

Як правильно зробити запис в трудовій книжці, щоб підтвердити право на пільгове пенсійне забезпечення за віком згідно зі Списком № 2?

Відповідь


Трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника та основним документом, що підтверджує стаж роботи. Про це йдеться у статті 48 Кодексу законів про працю України та статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-ХІІ.

Працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими й важкими умовами праці за Списками № 1 та № 2, затвердженими постановою КМУ від 24.06.2016 № 461, мають право на пенсію за віком на пільгових умовах (далі — пільгова пенсія).

Якщо працівник має право на пільгову пенсію, запис у трудовій книжці роблять на підставі наказу, виданого за результатами атестації робочого місця. Підстава — пункт 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58.

У записі потрібно точно відтворити повне найменування Списку № 1 та № 2. Показники, зазначені у Списку, обов’язково мають бути підтверджені в Карті умов праці, складеній для відповідного робочого місця за результатами атестації.

Як скласти перелік робочих місць, що підлягають атестації

Якщо працівник має право на пільгову пенсію, до трудової книжки обов’язково необхідно внести запис про атестацію робочого місця. Адже пільгові пенсії за Списками № 1 та № 2 призначають за результатами атестації робочих місць. Про це йдеться у пункті 2 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442 (далі — Порядок № 442).

Якщо працівника прийнято на роботу після атестації робочого місця та видання наказу про результати атестації, першим до трудової книжки вносять запис про прийняття на роботу, а другим — про підтвердження права на пільгову пенсію.

Витяги з наказу по підприємству про результати атестації робочих місць за умовами праці, професії та посади яких внесено до переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, додають до трудової книжки працівника. На це вказує пункт 9 Порядку № 442.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Пенсія за віком на пільгових умовах

Законодавством України у галузі пенсійного забезпечення передбачається можливість отримання особами пільгових пенсій за віком. Таке право виникає у працівників, зайнятих на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці. Що потрібно знати про пільгові пенсії у 2024 році — розповідає експерт.
51114

На які пільги та компенсації мають право медичні працівники

Держава забезпечує право медпрацівників на пільги та компенсації. Однак не завжди заклад охорони здоров’я надає їх своїм працівникам у повному обсязі. Стаття допоможе реалізувати право медичних працівників на пільги й компенсації і не заплутатися в законодавстві.
12173

Особливості призначення пільгової пенсії працівникам, зайнятим на підземних роботах

Працівники, які були зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах, мають право на пільгову пенсію. На яких умовах вона призначається та які документи потрібно подати — читайте далі.
3305

Хто з 2018 року отримав право на пільгову пенсію

У 2016 році Уряд скоротив Списки № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, а в липні 2017 року увів нові позиції та уточнив наявні. Змінені редакції Списків чинні з 01.01.2018. Хто з першого січня здобув право на пільгову пенсію? Як зараховують до пільгового стажу роботу у шкідливих і важких умовах до 01.01.2018 – читайте про це далі.
1216